Trwa ładowanie...
d2gnqlo
śnieg

Śnieżyce nad Polską. Ostrzeżenia dla 10 województw

Opóźnione pociągi, autobusy, korki i śnieg na ulicach. Zima zaskoczyła nas w czwartkowy poranek. Jednak meteorolodzy przewidują, że to dopiero początek. IMIGW ostrzega 10 województw przed śnieżycami. Najsilniej padać będzie w centrum i na południu kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja przypomina, że odśnieżenie samochodu jest obowiązkiem kierowcy.
Policja przypomina, że odśnieżenie samochodu jest obowiązkiem kierowcy. (mazowiecka.policja.gov.pl, Fot: Policja)
d2gnqlo

Pługi pracują nieustannie na ulicach wielu polskich miast. Na Mazowszu może spaść łącznie 15 centymetrów śniegu, ale lokalnie nawet 20. Podobnej ilość białego puchu spodziewać się mogą mieszkańcy Dolnego Śląska. Nad Pomorzu, tak samo jak w okolicach Łodzi i Opola, śniegu nie powinno spaść więcej niż 10 centymetrów. Nawet 30 centymetrów spadnie na Śląsku i w Małopolsce.

Policjanci również ostrzegają przed zimą i trudnymi warunkami na drogach. Apelują, aby ci, którzy w swoich pojazdach nie zmienili jeszcze opon na zimowe, zrobili to możliwe jak najszybciej. Przypominają również, że odśnieżenie samochodu jest obowiązkiem kierowcy. Jazda z wartwą śniegu na dachu czy lodu na szybach może być bardzo niebezpieczna nie tylko dla kierowcy, ale i innych uczestników ruchu.

d2gnqlo

Podziel się opinią

Share

d2gnqlo

d2gnqlo
Więcej tematów