ycipk-39a25v

Śnieg i trzaskający mróz. Już za kilka dni pogoda się zmieni

Zgodnie z prognozami na wschodzie, południu, w centrum oraz lokalnie na północy spadł śnieg. Miejscami pokrywa sięga nawet 14-15 cm. Ostatnia noc była bardzo mroźna. Synoptycy przewidują jednak, że już za kilka dni to się zmieni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za kilka dni na termometrach nawet 5, 6 stopni
Za kilka dni na termometrach nawet 5, 6 stopni (EUMETSAT)
ycipk-39a25v

W Krakowie na stacji w Balicach zanotowano –10 stopni, a w Nowym Sączu oraz Tarnowie –11 stopni. Najzimniej było w Zakopanem –13 stopni. Takie spadki temperatury spowodowane były napływem masy powietrza arktycznego oraz masą rozpogodzeń, które powodowały natychmiastowe wypromieniowanie ciepła do atmosfery.

Przed nami nuda w pogodzie. Na zdjęciach satelitarnych doskonale możemy zobaczyć pasmo chmur frontowych, które jeszcze zaznaczają się na wschodnich krańcach Polski i powoli odsuwają się dalej na wschód. Kraj w ciągu najbliższych dwóch dni dostanie się pod działanie niewielkiego klinu wyżowego większego układu znad południowych Niemiec. Oznacza to przede wszystkim stabilniejszą pogodę bez większych “wybryków”.

ycipk-39a25v

Dziś na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane i duże. W wielu miejscach możliwe mgły i zamglenia. Bardzo punktowe i symboliczne opady spodziewane są na zachodzie i południowym zachodzie Polski. Na termometrach średnio od –4 stopni na południu Polski przez –2,-1 stopni w centrum oraz na północy i północnym wschodzie do 0 i +1 stopnia na zachodzie.

Wiatr niemal niewyczuwalny będzie delikatnie wiał z różnych kierunków. Noc z poniedziałku na wtorek przyniesie sporo przejaśnień na Kujawach oraz ziemi łódzkiej. Na zachodzie więcej chmur i opadów deszczu ze śniegiem oraz deszczu. Mróz na przeważającym obszarze Polski: Od –6, –7 stopni na północy i północnym wschodzie przez –4, –5 stopni w centrum do 0 i +2 stopni na zachodzie Polski.

Wtorek nadal z mgłami i zamgleniami w większości regionów. Punktowe opady możliwe niemal wszędzie. Z uwagi na ich charakterystykę, nie należą do tych, które idealnie daje się prognozować. Polska podzieli się także na cieplejszy zachód, gdzie temperatura dojdzie do 3 stopni oraz chłodny wschód i centrum, gdzie jeszcze zanotujemy spadki temperatur do wartości ujemnych.

Na koniec jednak zachęcamy do spojrzenia w kierunku Atlantyku. Widać na nim pięknie uformowany głęboki ośrodek niżowy z ciągnącym się pióropuszem frontu atmosferycznego. Widać nad nim również spory prąd strumieniowy. Wszystko wskazuje na to, że za parę dni dostaniemy się w objęcia aktywnych frontów atmosferycznych m.in niżów wtórnych oraz cieplejszych mas powietrza. Na termometrach nawet 5, 6 stopni.

ycipk-39a25v

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-39a25v

Zobacz także: Zobacz czy można oszukać wykrywacz kłamstw.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-39a25v

ycipk-39a25v
ycipk-39a25v