"Śmierć wrogom ojczyzny" na mundurze strażnika leśnego. "Absolutnie niedopuszczalne"

Jeden ze strażników leśnych pracujących w Puszczy Białowieskiej umieścił na swoim mundurze naszywkę z napisem "Śmierć Wrogom Ojczyzny". Na Twitterze strażnik przyznał, że ma "alergię na ekologów i lewactwo wszelkiej maści". Jest już reakcja Lasów Państwowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Naszywka na mundurze okazała się samowolą strażnika
Naszywka na mundurze okazała się samowolą strażnika (Twitter, Fot: Twitter Podlasuk)
WP

Z powodu napięcia i sporu z ekologami Lasy Państwowe skierowały do Puszczy Białowieskiej dodatkowe siły Straży Leśnej. "A ŚWO na rękawie jest teraz w regulaminie Straży Leśnej?" - zapytał rzeczniczkę Lasów Państwowych jeden z użytkowników Twittera, który zamieścił zdjęcie strażnika z naszywką "Śmierć Wrogom Ojczyzny" na ramieniu.

Zobacz też: Co mieszkańcy sądzą o Puszczy Białowieskiej?

WP

Strażnik napisał na Twitterze, że sprawa ta "nie ma wpływu na likwidację przez Straż Leśną bezprawnych działań pseudoekologów". Jednocześnie opisał siebie jako osobę, która ma "alergię na ekologów i lewactwo wszelkiej maści".

- To oczywiście nieregulaminowe zachowanie. Na mundurach, czy to policyjnych, czy wojskowych, czy straży leśnej, nie można umieszczać dowolnych napisów - mówi w rozmowie z polsatnews.pl rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska.

WP

Strażnik na co dzień pracuje w lasach w woj. lubuskim. Do Puszczy Białowieskiej przyjechał w delegacji, która po nagłośnieniu sprawy przez media, została mu cofnięta. Wobec niego zostanie również wszczęte służbowe postępowanie wyjaśniające.

Źródło: Polsat News,Twitter

Polub WP Wiadomości
WP
WP