Trwa ładowanie...

Śmierć Magdaleny Żuk. Przełom? Na to czekali śledczy

Sprawa śmierci Magdaleny Żuk cały czas budzi wiele emocji. Pojawiły się długo oczekiwane informacje. Egipt w końcu przekazał Polsce protokół z sekcji zwłok 27-latki. Są wyniki badań toksykologicznych, genetycznych i histopatologicznych.
Share
Magdalena Żuk zmarła 30 kwietnia 2017
Magdalena Żuk zmarła 30 kwietnia 2017 Źródło: East News
d29xx0o

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze w czerwcu tego roku przedłużyła śledztwo ws. śmierci Magdaleny Żuk do końca grudnia. Strona polska bardzo długo czekała na protokół z sekcji zwłok młodej Polki. Jak informuje onet.pl, został on przekazany dopiero we wrześniu.

Jak poinformował prok. Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, "w ramach prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze śledztwa przeprowadzono już niemal wszystkie czynności mogące stanowić podstawę oceny okoliczności sprawy".

Dodał, że uzyskane z Egiptu materiały analizują biegli z zakresu toksykologii, psychiatrii sądowej oraz medycyny sądowej. Dotychczasowe ustalenia nie wskazują, żeby wobec Polki była stosowana przemoc o podłożu seksualnym albo jakakolwiek inna. Kluczowa będzie w tej chwili opinia po analizie protokołu z sekcji zwłok.

d29xx0o

Cały czas nie ma odpowiedzi, co było przyczyną śmierci kobiety.

Przeczytaj także: Koleżanka Magdaleny Żuk: wszystko pokazała na filmie

Magdalena Żuk poleciała na wakacje, już nie wróciła

Przypomnijmy, że Magdalena Żuk poleciała sama na wakacje do Egiptu 25 kwietnia 2017. Niedługo potem poinformowano o jej śmierci. W kurorcie dziewczyna miała zacząć dziwnie się zachowywać. Została przewieziona do szpitala, gdzie nie chciała się poddać badaniom. Wróciła do hotelu, została wymeldowana przez rezydenta. Ten odwiózł ją na lotnisko, ale ze względu na stan zdrowia Magdaleny nie wpuszczono jej do samolotu. Wtedy nagrano opublikowaną w internecie rozmowę, na której widać, że dziewczyna nie chce odpowiadać na pytania swojego chłopaka Markusa.

d29xx0o

Polka ponownie trafiła do szpitala. 30 kwietnia zmarła. Dziewczyna miała wyskoczyć z okna szpitalnego. Całą sprawę badali na miejscu reporterzy Wirtualnej Polski, którzy rozmawiali z obsługą szpitala i gośćmi hotelu, w którym działa się tragedia.

Pogrzeb 27-latki odbył się 23 maja w miejscowości, z której pochodziła Magdalena Żuk. - Jak było, to tylko ona wie - powiedziała w rozmowie z WP mieszkanka Bogatyni.

Rosja wnioskuje do Polski ws. katastrofy smoleńskiej. Reakcja Barbary Nowackiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29xx0o

Podziel się opinią

Share
d29xx0o
d29xx0o
Więcej tematów