Trwa ładowanie...

Służby PKP szykują się na wichurę; "mogą być opóźnienia"

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe postawiła w stan gotowości służby techniczne, w związku z zapowiadanymi na noc silnymi podmuchami wiatru. Również PKP Intercity ostrzegła pasażerów przed "niekorzystnym wpływem połamanych drzew na kursowanie niektórych pociągów".

Służby PKP szykują się na wichurę; "mogą być opóźnienia"Źródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d1jlduy
d1jlduy

Według prognoz, wiatr ma wiać z siłą 60-100 km/h. Wiatr może spowodować utrudnienia w ruchu kolejowym. PKP PLK zapowiada, że nad usuwaniem szkód będą czuwać wzmocnione dyżury służb technicznych. "Zespoły naprawcze są wyposażone w sprzęt służący do naprawy trakcji elektrycznej oraz do usuwania powalonych drzew lub innych przedmiotów" - informuje PKP PLK.

Najmocniej ma wiać w województwach pomorskim i zachodniopomorskim, ale podwyższony stan gotowości ogłoszono w całym kraju.

Z kolei PKP Intercity ostrzega pasażerów, że na skutek uszkodzeń sieci trakcyjnej ewentualne opóźnienia niektórych pociągów mogą wynosić od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Ruch pociągów i ich ewentualne opóźnienia można śledzić na stronie internetowej infopasazer.intercity.pl. Spółka obiecuje, że jej pracownicy oraz zarządcy infrastruktury dołożą wszelkich starań, aby minimalizować skutki ew. zniszczeń wywołanych wichurami.

Zobacz także serwis pogoda.wp.pl

d1jlduy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jlduy
Więcej tematów