Trwa ładowanie...

Słońce czy deszcz? - prognoza pogody na 11 i 12 października

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, południowa Skandynawia oraz południowo-wschodnia Europa będą w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu zaznaczy się wpływ niżów z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się na skraju niżu z ośrodkami nad Francją i Włochami. Nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarnomorskie.
Share
Słońce czy deszcz? - prognoza pogody na 11 i 12 października
Źródło: AFP, Fot: Vasily Maximov
d2c1nok

Piątek

W piątek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym zachodzie duże, miejscami opady deszczu, rano lokalnie mgła z widzialnością od 200 do 900 m. Temp. maks. od 14 do 16 st. na północnym wschodzie, wschodnim Wybrzeżu, w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim, od 17 do 20 st. na przeważającym obszarze, od 19 do 21 st. w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny, wschodni i północno-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym zachodzie i zachodzie duże, na południowym zachodzie miejscami opady deszczu, na krańcach południowo-zachodnich do 20 mm. w centrum i na wschodzie silne zamglenia z widzialnością od 1000 do 3000 m, lokalnie na południowym wschodzie mgły z widzialnością od 200 do 900 m. Temp. min. od 6 st. na północnym wschodzie do 12 st. na Śląsku i wschodnim Wybrzeżu. Wiatr słaby, na Pomorzu i Wybrzeżu słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, na południowym wschodzie słaby, zmienny.

d2c1nok

Sobota

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym zachodzie i zachodzie miejscami opady deszczu. Temp. maks. od 13 do 14 st. w dolinach sudeckich, na północnym wschodzie i na wschodnim Wybrzeżu, do 22 st. w Małopolsce. Wiatr słaby, na Wybrzeżu umiarkowany i dość silny, na północy i w Karpatach porywisty, wschodni i południowo-wschodni, na zachodzie i południu południowy, w Tatrach przejściowo halny.

Warszawa

W Warszawie w piątek zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego, rano silne zamglenia, widzialność do 1000 m. Temp. min. 8 st. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. W sobotę zachmurzenie duże. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie rosło.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d2c1nok

Podziel się opinią

Share
d2c1nok
d2c1nok
Więcej tematów