Trwa ładowanie...
d4gmpnw

Śledztwo ws. oświadczeń majątkowych Sasina umorzone. "Brak znamion czynu zabronionego"

Analizie poddano 8 oświadczeń majątkowych złożonych przez Jacka Sasina w latach 2011-2016. Szczególne wątpliwości śledczych budziły pożyczki udzielone posłowi PiS. Prokuratura jednak umorzyła śledztwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura umorzyła śledztwo ws. oświadczeń majątkowych Sasina
Prokuratura umorzyła śledztwo ws. oświadczeń majątkowych Sasina (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d4gmpnw

Dochodzenie w sprawie zatajenia prawdy oraz podana nieprawy w oświadczeniach majątkowych Sasina wszczęto na początku ubiegłego roku. Zawiadomienie o nieprawidłowościach złożyło Centralne Biuro Antykorupcyjne. Część śledztwa, która dotyczyła wątków przyjęcia korzyści majątkowej przez polityka, a także finansowania jego lokalnej partyjnej działalności przez SKOK Wołomin, została umorzona już w zeszłym roku.

Sasin wielokrotnie podkreślał, że jest niewinny, a nieprawidłowości, które znalazły się w jego oświadczeniach są "niewielkiej wagi". Polityk wyrażał chęć współpracy z prokuraturą w celu wyjaśnienia sytuacji i oczyszczenia swojego dobrego imienia.

- Przedstawiłem wszystkie dokumenty dotyczące zawieranych przeze mnie pożyczek. Z własnej inicjatywy, bez obowiązku prawnego, dla zachowania przejrzystości przepływów finansowych przekazałem również dokumenty w postaci umów pożyczki oraz dowody wniesienia opłaty od czynności cywilno-prawnych, których kwota nie przekraczała 10 000 zł - były to trzy umowy pożyczki z osobami fizycznymi zawarte w roku 2014 - pisał na Facebooku.

Poseł PiS wskazywał, że kontrola CBA była bardzo drobiazgowa. Śledczy badali m.in. sprawę uchybień związanych z niewpisaniem do zeznań majątkowych Sasina polisy ubezpieczeniowej, którą ma od 20 lat.

Źródło: rmf24.pl

d4gmpnw

Podziel się opinią

Share

d4gmpnw

d4gmpnw
Więcej tematów