Trwa ładowanie...
d4eve3o

Śledztwo ws. oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Wpłynęło sześć zażaleń

Sprawa dotyczy przeszukania, które przeprowadziło CBA. Oprócz Mariana Banasia zażalenie złożyły również cztery inne osoby oraz sama NIK. Szef Najwyższej Izby Kontroli taki krok zapowiedział po spotkaniu z marszałek Sejmu Elżbietą Witek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śledztwo ws. oświadczeń majątkowych szefa NIK Mariana Banasia. Wpłynęło 6 zażaleń na akcję CBA
Śledztwo ws. oświadczeń majątkowych szefa NIK Mariana Banasia. Wpłynęło 6 zażaleń na akcję CBA (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d4eve3o

Centralne Biuro Antykorupcyjne swoją akcję przeprowadziło 19 i 20 lutego. Agenci CBA przeszukali m.in. mieszkanie Mariana Banasia i weszli do jego gabinetu. Szef NIK był niezadowolony ze sposobu przeprowadzenia kontroli. Zasłaniał się immunitetem. W odpowiedzi podkreślono, że immunitet nie obejmuje pomieszczeń. Banaś zażądał spotkania z marszałek Sejmu. Podczas rozmowy Elżbieta Witek poradziła mu, że może złożyć zażalenie.

Do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, która prowadzi śledztwo, wpłynęło właśnie sześć zażaleń - podaje PAP. Oprócz Banasia i samej NIK zażalenie złożyły również cztery inne osoby. Rzecznik nie podał jednak, o kogo chodzi. Teraz prokuratura przygotowuje swoje stanowisko z argumentacją podjętych czynności. Wtedy zażalenia trafią do rozpoznania przez białostocki sąd.

Przeczytaj: Marian Banaś reaguje po spotkaniu z Elżbietą Witek. Złożył zażalenie na działania CBA

d4eve3o

Kierownik wydziału prasowego Najwyższej Izby Kontroli nie wykluczał wcześniej, że możliwe jest podjęcie innych kroków prawnych. Banaś miał się również zwrócić do Trybunału Konstytucyjnego z zapytaniem, jak szeroki jest jego immunitet. Afera z szefem NIK przybrała na sile w momencie, kiedy okazało się, że w jednej z jego krakowskich kamienic prowadzony jest tzw. hotel na godziny.

Przeczytaj również: Przeszukania CBA u Mariana Banasia. Nowe informacje, zupełnie inne powody kontroli

Dominik Tarczyński zaczepił w pociągu Adama Michnika. Jest reakcja Michała Dworczyka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4eve3o

Podziel się opinią

Share
d4eve3o
d4eve3o
Więcej tematów