Trwa ładowanie...
d42gn6q

Marian Banaś reaguje po spotkaniu z Elżbietą Witek. Złożył zażalenie na działania CBA

Kierownik wydziału prasowego Najwyższej Izby Kontroli Zbigniew Matwiej zaznaczył, że szef NIK złożył zażalenia na działania CBA. O takiej możliwości poinformowała po spotkaniu z Marianem Banasiem marszałek Sejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marian Banaś po spotkaniu z Elżbietą Witek zapowiedział złożenie zażalenia na działania CBA
Marian Banaś po spotkaniu z Elżbietą Witek zapowiedział złożenie zażalenia na działania CBA (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d42gn6q

Marian Banaś spotkał się w piątek z Elżbietą Witek. Rozmowę podsumowała marszałek Sejmu. Jak relacjonowała prezes NIK był zaniepokojony sposobem przeprowadzenia kontroli przez CBA. Agenci dokonali przeszukania jego mieszkania i weszli do gabinetu szefa Najwyższej Izby Kontroli. Witek wskazywała, że może jedynie interweniować w określonych sytuacjach, gdyby doszło do naruszenia nietykalności cielesnej Banasia albo został zatrzymany lub aresztowany.

Według marszałek Sejmu prezes Najwyższej Izby Kontroli zapowiedział złożenie zażalenia na działania CBA. Potwierdził to w krótkim oświadczeniu kierownik wydziału prasowego NIK Zbigniew Matwiej. Podkreślił również, że Banaś podtrzymuje swoje wcześniejsze stanowisko ws. działań Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Matwiej nie wykluczył również, że zostaną podjęte inne kroki prawne.

Przeczytaj: Spotkanie Banaś - Witek. Marszałek Sejmu komentuje

d42gn6q

Szef Najwyższej Izby Kontroli miał również przyznać, że zwróci się z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego z zapytaniem, jak szeroki jest jego immunitet. Banaś uważa bowiem, że obowiązuje on nie tylko w przypadku jego osoby, ale też nieruchomości. Wysłał do Witek pismo dotyczące działań prokuratury. Wskazywał opinię Biura Analiz Sejmowych. Marszałek Sejmu powiedziała, że BAS nie wydał takiego stanowiska.

Przeczytaj również: Marian Banaś rozmawiał z Elżbietą Witek za zamkniętymi drzwiami. Wszedł i wyszedł bocznym wejściem

Zobacz też: Złożyła prośbę do Mariana Banasia o kolejną kontrolę. Joanna Scheuring-Wielgus ujawnia treść odpowiedzi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42gn6q

Podziel się opinią

Share
d42gn6q
d42gn6q
Więcej tematów