Trwa ładowanie...
d4katb2
media

Śledzińska-Katarasińska: Wildstein jest kompetentny, ale zauroczony PiS

Zdaniem posłanki PO Iwony Śledzińskiej- Katarasińskiej, nowy prezes TVP Bronisław Wildstein to kompetentny i uczciwy człowiek, ale zauroczony PiS.
Share
d4katb2

Wiceszefową sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, niepokoi to, w jaki sposób Wildstein doszedł do stanowiska. Teoretycznie w czwartek wybrała go rada nadzorcza, ale praktycznie w środę był zaakceptowany przez prezesa PiS- powiedziała Śledzińska-Katarasińska.

PiS zarzucało Platformie, że Jan Dworak był swego czasu członkiem PO. Mogę zapewnić, że przed nominacją nie przychodził i nie spotykał się z naszym kierownictwem - dodała Śledzińska- Katarasińska.

Pytana o motywy wyboru Wildsteina, powiedziała, że PiS chce przeprowadzić czystkę w TVP, a Bronisław Wildstein jako człowiek bezkompromisowy dobrze się do tego.

d4katb2

Stąd, jej zdaniem, pierwsze decyzje nowego prezesa TVP dotyczyć będą roszad personalnych. Teraz pytanie, czy wejdzie w układ z koalicjantami. Jeśli tak, to będę rozczarowana. Jeśli wykaże trochę samodzielności, to będę czekała na metamorfozę programową telewizji publicznej - powiedziała.

Dodała, że najbardziej drażni ją w TVP to, że w jej programach jest za dużo tandety. Myślę, że Bronisław Wildstein będzie chciał ją wyplenić - oceniła.

d4katb2

Podziel się opinią

Share
d4katb2
d4katb2
Więcej tematów