Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

SLD i społecznicy popierają Jacka Jaśkowiaka. Obiecał zrealizować ich postulaty

Tomasz Lewandowski, Anna Wachowska-Kucharska i Maciej Wudarski przed II turą wyborów prezydenta Poznania poparli Jacka Jaśkowiaka, który zobowiązał się spełnić osiem ich postulatów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
SLD i społecznicy popierają Jacka Jaśkowiaka. Obiecał zrealizować ich postulaty
(WP.PL, Fot: Zenon Kubiak)

W drugiej turze wyborów prezydenta Poznania zmierzą się Ryszard Grobelny oraz Jacek Jaśkowiak. W pierwszej turze obecny prezydent zdobył zaledwie o 7 proc. głosów więcej od kandydata Platformy Obywatelskiej, co oznacza, że kluczowe dla wyników drugiej tury może okazać się to, na kogo zagłosują wyborcy pozostałych kandydatów.

W sobotę Tomasz Lewandowski, Anna Wachowska-Kucharska i Maciej Wudarski oficjalnie udzielili swojego poparcia Jaśkowiakowi, wręczając mu symboliczny kredyt zaufania. Warunkiem wsparcia było jednak zobowiązanie się na piśmie kandydata PO w przypadku wygrania wyborów do zrealizowania 8 pomysłów trójki kandydatów. Chodzi m.in. o zbudowanie 4 tys. mieszkań komunalnych, zbudowanie trasy tramwajowej na Naramowice, stworzenia przejścia dla pieszych przy dworcu PKP oraz budowy przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum na północy Poznania.

- Jesteśmy przekonani, że nasze tezy programowe, o których mówiliśmy w trakcie kampanii wyborczej, mają szanse się spełnić, jeśli na fotelu prezydenta zasiądzie ktoś inny niż Ryszard Grobelny - wyjaśnia Tomasz Lewandowski. - Jacka Jaśkowiaka nie znam w 100 proc., ale za to dużo lepiej znam Ryszarda Grobelnego i mam pewność, że on naszych postulatów nie zrealizuje - dodaje.

Tomasz Lewandowski w pierwszej turze zdobył 16,61 proc. głosów, Anna Wachowska-Kucharska - 4,69 proc., zaś Maciej Wudarski - 3,52 proc. Nie wiadomo jeszcze, kogo przed druga turą poprze Tadeusz Dziuba, który zdobył 19,53 proc. głosów. Najprawdopodobniej kandydat PiS nie poprze jednak ani Jaśkowiaka, ani Grobelnego.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów