Trwa ładowanie...

Sławomir Dębski zatrzymany w Rosji. Szef PISM nie dostał pozwolenia na wjazd, przyczyn nie podano

Szef PISM Sławomir Dębski został zatrzymany na lotnisku w Moskwie. Na miejscu są już przedstawiciele polskich służb konsularnych. Ambasador Rosji w trybie pilnym został wezwany do MSZ.
Share
Dębskiego zatrzymano na lotnisku w Moskwie
Dębskiego zatrzymano na lotnisku w MoskwieŹródło: East News, Fot: BARTOSZ KRUPA
d2bcskh

Sławomir Dębski został zatrzymany na lotnisku w Moskwie. Na razie nie wiadomo, jaki jest powód odmowy wjazdu dla szefa PISM. Na miejsce przybyły polskie służby konsularne. Ambasador Rosji został już wezwany do MSZ. Wiceszef resortu Andrzej Papierz wręczył ambasadorowi notę, w której Polska domaga się wyjaśnienia tego incydentu.

O zatrzymaniu Sławomira Dębskiego poinformowali korespondent Polskiego Radia Maciej Jastrzębski oraz dziennikarz Tomasz Kułakowski.

Możliwe, że jest to reakcja Rosji na działania ABW w Polsce.WP informowała o zatrzymaniu obywatelki Rosji. Jakaterina C. przebywała w Polsce od 2013 roku. Oskarżono ją o działania hybrydowe przeciw Polsce. Razem z czterema innymi osobami została wydalona z kraju.

d2bcskh

Potem Straż Graniczna zatrzymała na wniosek ABW Anastazję Z., obywatelkę Cypru i Rosji. Z materiałów agencji wynika, że była jedną z osób, które podejmowała "kuluarowe działania zmierzające do konsolidacji środowisk prorosyjskich w RP w zakresie kwestionowania i podważania polskiej polityki historycznej i zastępowania jej narracją rosyjską".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Mieli pilnować głowic nuklearnych, a przy okazji zażywali LSD

d2bcskh

Podziel się opinią

Share
d2bcskh
d2bcskh
Więcej tematów