Trwa ładowanie...

Śląskie. Koronawirus. Szybki test i wiesz czy czeka cię kwarantanna

Lotnisko Katowice od 27 lutego wprowadza możliwość wykonania szybkich komercyjnych antygenowych testów diagnostycznych pod kątem koronawirusa. Oferta skierowana jest do osób przylatujących z krajów spoza strefy Schengen.

śląskie. NA lotnisku w Pyrzowicach wykonasz szybki test na koronawirusa.śląskie. NA lotnisku w Pyrzowicach wykonasz szybki test na koronawirusa.Źródło: Katowice Airport
d3vlgj1
d3vlgj1

Punkt testowy będzie zlokalizowany przed kontrolą paszportową, czyli przed granicą państwa. Wykonane w tym miejscu testy, w przypadku negatywnego wyniku, zgodnie z wymogami rozporządzenia, są podstawą do zwolnienia z kwarantanny po przylocie.

Koszt testu wyniesie 180 zł (preferowana będzie płatność kartą). W tej kwocie pasażer otrzyma zaświadczenie w języku polskim lub angielskim, które potwierdzi uzyskany wynik testu. Będzie ono przekazywane w formie wydruku lub drogą elektroniczną do 20 minut od pobrania materiału.

Badania będą wykonywane przez zewnętrzne laboratorium, wykorzystujące certyfikowane testy antygenowe Panbio firmy Abbot.

d3vlgj1

Śląskie. Testy przed wylotem do Holandii

Możliwość wykonania na lotnisku Katowice szybkich komercyjnych testów antygenowych pod kątem koronawirusa mają już od 27 stycznia pasażerowie podróżujący do Holandii. Oferta była odpowiedzią na wprowadzenie przez ten kraj wymogu posiadania przed podróżą lotniczą negatywnego testu na koronawirusa, wykonanego nie wcześniej niż cztery godziny przed wylotem.

Na pyrzowickim lotnisku test można wykonać od czterech godzin do 60 minut przed rozkładową godziną odlotu bezpośrednich samolotów do Holandii. Jego koszt to 120 złotych.

Informacje o miejscu wykonywania testów antygenowych można uzyskać przy wejściu do terminalu pasażerskiego A oraz w punkcie informacji lotniskowej.

Tomasz Terlikowski nie przebierał w słowach. "To plucie Chrystusowi w twarz"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3vlgj1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vlgj1
Więcej tematów