Trwa ładowanie...

Abp Wiktor Skworc dziękuje PKN Orlen za przejęcie prasy regionalnej

W niedzielę odbyła się Pielgrzymka Mężczyzn do Piekar Śląskich. Do zgromadzonych wiernych zwrócił się metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. W swoim wystąpieniu podziękował PKN Orlen za wykupienie lokalnej prasy od kapitału niemieckiego.

Share
Abp Wiktor SkworcAbp Wiktor SkworcŹródło: commons.wikimedia.org, fot: Adrian Tync
d3yldzt

Abp Skworc: Dziękuję PKN Orlen

Na górze kalwaryjskiej w Piekarach Śląskich w niedzielę zgromadziły się tysiące wiernych na dorocznej Pielgrzymce Mężczyzn do Piekar. Z ponad półgodzinnym wystąpieniem do zgromadzonych zwrócił się metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Metropolita katowicki największą uwagę poświęcił próbom łamania zakazu handlu w niedziele przez wielkie sieci handlowe. Nawiązał w tym kontekście jednak również do przejęcia Polska Press Grupy przez koncern PKN Orlen.

- Tak jak dziękujemy PKN Orlen za wykupienie od kapitału niemieckiego polskiej prasy lokalnej, a dostrzegamy już zmiany w naszym Dzienniku Zachodnim, tak chcielibyśmy dziękować za działanie na rzecz wolnej od handlu niedzieli na rzecz polskiej racji stanu - powiedział abp Wiktor Skworc w swoim wystąpieniu w Piekarach Śląskich.

d3yldzt

Przejęcie Polska Press Grupy przez PKN Orlen

Przypomnijmy, że Polska Press Grupa, największy w Polsce wydawca prasy regionalnej, została przejęta przez PKN Orlen w grudniu 2020 roku od Verlagsgruppe Passau. W kwietniu Dorota Kania zastąpiła w zarządzie Pawłą Fąfarę odpowiedzialnego za obszar redakcyjny.

Z początkiem maja ruszyła natomiast wymiana redaktorów naczelnych w konkretnych tytułach Polska Press Grupy. Ze stanowiskiem pożegnali się m.in. Marek Twaróg w "Dzienniku Zachodnim", Jerzy Sułowski w "Gazecie Krakowskiej" oraz Adam Pawłowski, redaktor naczelny "Głosu Wielkopolskiego".

Czystki w mediach przejmowanych przez PiS. Polityk ostrzega

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3yldzt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yldzt
d3yldzt
Więcej tematów