Trwa ładowanie...

Tychy. Sposób na biznes. Pieniądze brała, ale towarów nie wysyłała.

Dziesięć zarzutów oszustwa usłyszała 36-latka z Tychów. W internecie oferowała artykuły dla dzieci.
Share
Tychy. śledczy postawili tyszance 10 zarzutów oszustwa.
Tychy. śledczy postawili tyszance 10 zarzutów oszustwa.Źródło: Śląska Policja
d186boc

Tyscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od kilku miesięcy prowadzili czynności w sprawach oszustw na aukcjach internetowych. Dziesięciu pokrzywdzonych zamówiło i zapłaciło za towar, którego nie otrzymali.

Tychy. Zarzuty oszustwa dla 36-letniej tyszanki

W rozpracowaniu sprawy śledczy zebrali i wnikliwie przeanalizowali materiał dowodowy, który wskazywał, że w kręgu osób mających związek z tymi oszustwami jest 36-letnia kobieta z Tychów. Oferowała ona na aukcjach internetowych sprzedaż wózków dziecięcych czy mleka, po czym przejmowała zapłatę lecz nie wysyłała towarów. Straty jakie ponieśli pokrzywdzeni sięgają trzech tysięcy złotych. Niestety kobieta nie stawiała się na wezwania i unikała kontaktu ze śledczymi. Ostatecznie policjanci zatrzymali podejrzaną. Zgromadzony materiał dowodowy był na tyle silny, że kobieta usłyszała dziesięć zarzutów oszustwa. Za popełnione przestępstwo może grozić nawetosiem lat więzienia.

d186boc

Policjanci apelują do wszystkich osób korzystających z internetowych zakupów o rozwagę w podejmowaniu decyzji o zakupie produktu. To co wydaje nam się niezwykle okazyjnym i tanim zakupem, nie zawsze jest uczciwą transakcją.

Zakopane. 137 interwencji, zatrzymania i imprezy. "Nie zdaliśmy tego egzaminu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d186boc

Podziel się opinią

Share
d186boc
d186boc
Więcej tematów