Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska też dostała nagrodę. "Zwróciłam"

Jarosław Gowin swoim wyznaniem "nie starczało mi do pierwszego" sprowokował dziennikarzy do zadawania pytań o poziom życia innych polityków. Padło m.in. na Kopcińską, która dość długo zastanawiała się nad odpowiedzią, ale w końcu powiedziała "nie narzekam".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od 19 grudnia 2017 Joanna Kopcińska jest rzecznikiem prasowym rządu i sekretarzem stanu w KPRM
Od 19 grudnia 2017 Joanna Kopcińska jest rzecznikiem prasowym rządu i sekretarzem stanu w KPRM (PAP, Fot: Jacek Turczyk)

Kopcińska pytana o to, czy pensja, którą otrzymuje, jest wystarczająca, podkreśliła, że umie oszczędzać i liczyć. - Prowadziłam w życiu działalność gospodarczą. (...) Wspólnie z mężem prowadzę dom. Raz bywało lepiej, raz gorzej - powiedziała w RMF FM.

Dodała, że jako poseł zarabiała więcej niż obecnie. - Ale nie narzekam - zaznaczyła.

Poza wypowiedzią Gowina, poruszenie wzbudziła też informacja o nagrodach dla przedstawicieli rządu. Kopcińska przyznała, że ona również otrzymała nagrodę, ale ją zwróciła. Jak? - Zrobiłam kliknij, zrób przelew i nagrodę zwróciłam - tłumaczyła. Nie zdradziła jednak, o jakiej sumie mowa.

- Dla niektórych pewnie dużo, ale nie była to kwota, która mogłaby wzbudzić gigantyczne emocje - oceniła.

Zobacz także: Premier otacza się eleganckimi rzeczami. "Po jego komunikacji widać, że nie wie, jak się żyje w Polsce"

Nie tylko Kopcińska?

- Członkowie Rady Ministrów, z tego co wiem, takich nagród nie dostali - powiedziała rzeczniczka rządu.

Mówiła też o nagrodach dla kilkunastu osób z Kancelarii Premiera. - Takie nagrody miały mieć przeznaczone. Ale ich nie przyjęły. Te nagrody zostały zwrócone - zapewniła.

Źródło: RMF FM

Polub WP Wiadomości