Trwa ładowanie...
dbavuzm

Sosnowiec. Policjanci nagrodzeni. Uratowali życie kobiecie i jej 11 córce

Sosnowieccy policjanci, st. sierż. Dariusz Wieruszewski i st. sierż. Piotr Dulowski, znaleźli się w gronie wyróżnionych przez ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamińskiego za ratowanie życia ludzkiego i niesienia pomocy z narażeniem własnego bezpieczeństwa.
Share
Policjanci z Sosnowca zostali wyróżnieni za brawurową akcję.
Policjanci z Sosnowca zostali wyróżnieni za brawurową akcję.Źródło: Śląska Policja
dbavuzm

Do zdarzenia, za które zostali wyróżnieni doszło wczesnym popołudniem w sylwestra 2019 roku. Dyżurny komendy został poinformowany o tym, że w jednym z budynków wielorodzinnych w dzielnicy Zagórze doszło do pożaru.

Sosnowiec. Wyróżnienie dla policjantów

Policjanci Komisariatu Policji III w Sosnowcu przerwali odprawę służbową, w której uczestniczyli i natychmiast udali się pod wskazany w zgłoszeniu adres. Dotarli na miejsce przed strażą pożarną. Zdecydowali, że konieczne jest natychmiastowe wejście do płonącego lokalu. Wewnątrz zastali kobietę z 11-letnią córką, próbujące opanować ogień, który zajął już część mebli. Mundurowi natychmiast wyprowadzili obie poszkodowane, które najprawdopodobniej w szoku były nieświadome zagrożenia. Zdecydowali również o natychmiastowej ewakuacji wszystkich pozostałych mieszkańców budynku.

dbavuzm

Zarzewiem pożaru były fajerwerki - to od nich zajęły się najpierw firanki, z których następnie błyskawicznie ogień rozprzestrzenił się na meble. Zarówno 36-letnia kobieta z widocznymi poparzeniami, jak i jej córka z lekkimi objawami zatrucia dymem trafiły do szpitala.

- Tylko dzięki błyskawicznej interwencji policjantów ich życie i zdrowie zostało ocalone. Mundurowi od początku byli świadomi, że trujący dym, wydobywający się z płonących elementów umeblowania, zabrał w przeszłości już niejedno istnienie – podkreśliła śląska policja.

Kard. Stanisław Dziwisz może jeszcze wybrnąć z trudnej sytuacji? Duchowny mówi jak

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbavuzm

Podziel się opinią

Share
dbavuzm
dbavuzm
Więcej tematów