Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Odwiedzili cmentarz i zostawili po sobie "pamiątkę"

Zarzut obrazy uczuć religijnych usłyszała 20-latka z Dąbrowy Górniczej, która kilka tygodni temu umieściła wulgarny napis na drzwiach kaplicy cmentarnej w Sosnowcu.
Share
Sosnowiec. 20-latka odpowie za obrazę uczuć religijnych.
Sosnowiec. 20-latka odpowie za obrazę uczuć religijnych.Źródło: Śląska Policja
d117up5

Policjanci z Sosnowca ustalili i zatrzymali 20-letnią mieszkanka Dąbrowy Górniczej, która przebywając w towarzystwie trojga swoich znajomych umieściła wulgarny napis na drzwiach kaplicy cmentarnej przy ul. Zuzanny w Sosnowcu.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku. - W toku czynności zabezpieczono między innymi zapisy monitoringu. Widać na nich, jak grupa kilku osób odwiedza sosnowiecki cmentarz. W pewnym momencie, jedna z kobiet niszczy drzwi kaplicy, malując na nich wulgarny napis – poinformowała komenda w Sosnowcu. Sosnowieccy kryminalnipodjęli czynności, dzięki którym ustalili tożsamość wszystkich osób, które uczestniczyły w zdarzeniu. To młodzi ludzie w wieku od 17 do 20 lat pochodzący z Dąbrowy Górniczej.

Sosnowiec. 20-latka oskarżona o obrazę uczuć religijnych

Ustalono również, która z uczestniczek "wizyty" na cmentarzu dopuściła się zniszczenia drzwi kaplicy. Na podstawie zebranych materiałów, prokurator zakwalifikował ten czyn jako obrazę uczuć religijnych, znieważający publicznie przedmiot czci religijnej. 20-letnia kobieta usłyszała już zarzuty. Przyznała się do winy, jednak nie potrafiła wytłumaczyć motywów swego postępowania. Grozić jej może do dwóch lat więzienia.

d117up5

Dodajmy, że jest coraz więcej przestępstw polegających na obrażaniu uczuć religijnych. O ile w 2016 roku skierowano do sądów 10 aktów oskarżenia przeciwko sprawcom takich czynów, o tyle do 8 grudnia 2020 roku – 29 - podała Prokuratura Krajowa. Według Kodeksu karnego, za obrazę uczuć religijnych grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Koronawirus. Prof. Andrzej Horban komentuje zmianę w kolejności szczepień

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d117up5

Podziel się opinią

Share
d117up5
d117up5
Więcej tematów