Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Klikasz i decydujesz, rusza głosowanie budżetu obywatelskiego

Do 18 października trwa głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Sosnowcu. Do wyboru są 93 projekty, zgłoszone przez mieszkańców.

Share
Sosnowiec. Już po raz ósmy sosnowiczanie zdecydują, c chcą zmienić w mieście.Sosnowiec. Już po raz ósmy sosnowiczanie zdecydują, c chcą zmienić w mieście.Źródło: UM Sosnowiec
d2u9gqm

To już ósma edycja budżetu obywatelskiego w Sosnowcu. Rok temu mieszkańcy miasta w głosowaniu wybrali m.in. rewitalizację parku przy ul. Okrzei, budowę placu zabaw przy boisku na Niwce czy budowę tężni solankowej w Parku Sieleckim. O tym, które projekty zostaną wybrane w tym roku, dowiemy się niebawem. Głosowanie mieszkańców rozpocznie się od 8 października i potrwa do 18 października.

– Mieszkańcy jak zwykle nie zawiedli i złożyli ciekawe projekty dotyczące swoich dzielnic. Zachęcam wszystkich sosnowiczan do głosowania. Warto w ten sposób mieć wpływ na zmiany w swojej najbliższej okolicy i w skali całego miasta – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Sosnowiec. Rusza głosowanie na projekty w budżecie obywatelskim

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego wpłynęło 106 projektów od mieszkańców. Po weryfikacji pod głosowanie poddane zostaną 93 propozycje. Czternaście dotyczy strefy ogólnomiejskiej, pozostałe podzielono między siedemnaście okręgów obejmujących wszystkie dzielnice od Milowic po Maczki.

d2u9gqm

Jak co roku, nie zabrakło remontów dróg i chodników, projektów związanych ze skwerami i zieleńcami czy tych z zakupem nowych pozycji wydawniczych dla sosnowieckich bibliotek.

Głos można oddać tylko elektronicznie poprzez stronę internetową: www.obywatelski.sosnowiec.pl.

Każdy z mieszkańców Sosnowca, niezależnie od wieku, ma dwa głosy, jeden na projekt ze strefy ogólnomiejskiej, drugi ze swojej strefy dzielnicowej. Wyniki głosowania zgodnie z przyjętym harmonogramem będą znane jeszcze w październiku. Do rozdysponowania jest kwota ponad 6 mln zł.

Wyciekł mail ministra z PiS. Poseł Porozumienia oburzony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2u9gqm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u9gqm
d2u9gqm
Więcej tematów