Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Działa od kilku miesięcy, dopiero teraz nastąpiło jej uroczyste otwarcie

Od marca tego roku sprawuje nadzór nad prokuraturami z Będzina, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Sosnowca i Zawiercia. Dzięki temu udało się odciążyć Prokuraturę Okręgową w Katowicach. Ze względu na pandemię nie było możliwe jej uroczyste otwarcie. Nastąpiło to teraz…czy jednak tak uroczyście?

Share
Uroczyście otwarto działającą od marca prokuraturę
Uroczyście otwarto działającą od marca prokuraturęŹródło: Pixabay
d2vw95w

Na ten moment czekało wiele osób, i w końcu nadszedł. Na początku tygodnia odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu. To spełnienie zawodowego marzenia szefa Prokuratury Krajowej…który nie pojawił się na miejscu.

Zebrani nie kryli zaskoczenia brakiem obecności pochodzącego z Sosnowca Bogdana Święczkowskiego. Podobno zatrzymały go obowiązki służbowe. W uroczystości zastąpił go zastępca prokuratora generalnego ds. wojskowych. Na miejscu obecni byli także Michał Wójcik, b. wiceminister sprawiedliwości, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński i biskup Grzegorz Kaszak.

Jednostka, mieszcząca się w 10-piętrowym biurowcu przy ul. Teatralnej, kierowana przez Magdalenę Ziobro prowadzi już kilka głośnych spraw. M.in. sprawę Tomasza M., który porwał i zabił 11-latka z Katowic czy policjantów z Bielska-Białej, którzy przekroczyli uprawnienia.

Bartłomiej M., znany aktor i b. dziennikarz TVP, zatrzymany. Michał Woś komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2vw95w

Podziel się opinią

Share
d2vw95w
d2vw95w
Więcej tematów