Trwa ładowanie...
d2hjw6k

Śląskie. W Bytomiu lawinowy wzrost potrzebujących. Poszukiwani wolontariusze

Z 2 do 20 dziennie wzrosła liczba seniorów z Bytomia, którzy zlecają zakupy wolontariuszom i pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Wszystko za sprawą rządowego rozporządzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Bytomiu poszukiwani są wolontariusze do pomocy seniorom.
W Bytomiu poszukiwani są wolontariusze do pomocy seniorom. (Pexels, Fot: Tiago Tins z Pexels)
d2hjw6k

Fundacja Petralana pilnie potrzebuje dodatkowych rąk do pracy przy realizacji zakupów dla seniorów z Bytomia. Lawinowy wzrost zapotrzebowania nastąpił wraz z wejściem w życie rządowego rozporządzenia zakazującego wychodzenia z domów osobom od 70. roku życia.

– Dzwoniąc na numer rządowej infolinii, seniorzy zgłaszają swoje prośby o pomoc w zakupach, ale te kierowane są dalej do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu i to pracownicy MOPR oraz wolontariusze Fundacji Petralana reagują na zgłoszenia z terenu naszego miasta – mówi Tomasz Greczkowicz, jeden z założycieli fundacji i pomysłodawca akcji "Pomoc dla seniora".

Ludzie o wielkich sercach

d2hjw6k

Po 1,5 tygodnia od wznowienia akcji pomocy w zakupach dla seniorów z Bytomia pilnie potrzebne jest wsparcie nowych wolontariuszy.

- Apel o pomoc w robieniu zakupów kierujemy przede wszystkim do wszystkich ludzi o wielkich sercach. Jeśli chcecie i możecie pomóc, zapraszamy do grona naszych wolontariuszy – dodaje Greczkowicz.

Można zarobić

Próśb o pomoc w zakupach od osób starszych jest jednak tak dużo, że fundacja oferuje też pracę. To około 25 zł za godzinę dla osoby z własnym samochodem i prowadzącej działalność gospodarczą. Zadaniem zatrudnionego będzie logistyczne wsparcie wolontariuszy w zrobieniu zakupów i praca po około 3 godziny dziennie.

d2hjw6k

Aby włączyć się do akcji i zacząć pomagać seniorom z Bytomia wystarczy skontaktować się z Fundacją Petralana.

Tłit - Marcin Ociepa i Magdalena Biejat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hjw6k

Podziel się opinią

Share
d2hjw6k
d2hjw6k
Więcej tematów