Trwa ładowanie...
d2hjw6k

Koronawirus. Uruchomiono infolinię dla seniorów. Wolontariusze chcą im pomóc

W ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów uruchomiono infolinię dla osób starszych. Osoby po 70. roku życia mogą telefonicznie zgłosić swoje potrzeby. Do programu pomocy zgłosiło się ponad 2 tys. wolontariuszy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej chce pomóc seniorom
Koronawirus. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej chce pomóc seniorom (Twitter)
d2hjw6k

- Uruchomiliśmy specjalną infolinię dla seniorów, gdzie mogą oni zwrócić się o pomoc. Ważne jest, abyśmy się solidaryzowali w tak trudnym czasie. Łączymy siły dla dobra wspólnego - powiedziała podczas konferencji minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Dzwoniąc pod numer telefonu 22 505 11 11, osoby w wieku powyżej 70 lat, a w szczególnych przypadkach również młodsze, będą mogły uzyskać zgłosić swoje problemy i uzyskać pomoc w czasie pandemii koronawirusa.

Z infolinii skorzystało do tej pory ok. 3,5 tys. seniorów.

d2hjw6k

Zobacz też: Cmentarze 1 listopada otwarte czy zamknięte? Rzecznik rządu zdradza decyzję

Do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów zgłosiło się 2255 wolontariuszy. Osoby, którzy chcą pomagać seniorom, mogą zgłosić się przez internet, wypełniając ankietę na stronie www.wspierajseniora.pl lub osobiście, w lokalnym ośrodku pomocy.

Do Korpusu zgłosiło akces również ok. 50 organizacji z całego kraju.

d2hjw6k

W trakcie konferencji prezes ZUS Gertruda Uścińska poinformowała, że ZUS będzie samodzielnie pobierać dane o kwarantannie i izolacji z systemu Centrum e-Zdrowia, które są potrzebne do wypłaty świadczeń chorobowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hjw6k

Podziel się opinią

Share
d2hjw6k
d2hjw6k
Więcej tematów