Śląskie. VIII Tyski Festiwal Słowa LOGOS FEST na żywo i online. Mottem twórczość "poety wolności"
VIII Tyski Festiwal Słowa LOGOS FEST, który odbędzie się w dniach 21-23 maja, odbędzie się w formule hybrydowej, zarówno przed publicznością internetową, jak i przed tą na widowni – poinformowali w środę organizatorzy. Wejściówki na wszystkie koncerty w promocyjnej cenie 10 zł.
12.05.2021 | aktual.: 06.03.2024 20:49
Co roku Tyski Festiwal Słowa programowany jest wokół dorobku innego autora. W minionych latach byli to m.in. Agnieszka Osiecka, Marek Grechuta, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski czy Jonasz Kofta. W tym roku organizatorzy sięgają po twórczość Jacka Kaczmarskiego (1957-2004), określanego mianem poety wolności.
- Myślę, że dziś Jego twórczość brzmi wyjątkowo dojmująco i potrzeba nam jej bardziej niż kiedykolwiek w kraju nad Wisłą – mówi Paweł Drzewiecki, pomysłodawca i dyrektor artystyczny LOGOS FEST Tyskiego Festiwalu Słowa.
Śląskie. VIII Tyski Festiwal Słowa LOGOS FEST na żywo i online. Patronem Jacek Kaczmarski
Utwory Kaczmarskiego wybrzmią na scenie Teatru Małego w Tychach od 21 do 23 maja. Zainauguruje wydarzenie inspirowany sztuką malarską program "Muzeum Kaczmarskiego", zrealizowany według koncepcji Jakuba Kabusa.
Tegoroczną festiwalową premierą będzie wyreżyserowany przez Joannę Piwowar-Antosiewicz koncert "Kaczmarski. Wszystko, co mi się zdarzy" w wykonaniu m.in. Iwony Loranc, Joanny Halszki Sokołowskiej, Marty Piwowar-Wierzbickiej, Mariusza Lubomskiego, Jerzego Jana Połońskiego, Krzysztofa Kulbickiego, Olka Różanka i Mariusza "Ozia" Orzechowskiego.
Śląskie. VIII Tyski Festiwal Słowa LOGOS FEST. Kaczmarski subiektywnie
Nurt koncertowy zwieńczy recital wielkiego admiratora twórczości tegorocznego patrona LOGOS FEST Jacka Bończyka, zatytułowany "Kaczmarski subiektywnie".
Program festiwalu dopełnią publikowane w sieci rozmowy redaktor Teresy Drozdy z artystami i dziennikarzami, którzy w swej pracy twórczej szczególnie blisko doświadczyli siły słowa, które wyszło spod pióra Jacka Kaczmarskiego. Transmisja na kanale YouTube (Teatr Mały Tychy).
- Wierzę, że przygotowane spotkania i koncerty pozwolą festiwalowej publiczności przypomnieć, a niekiedy także odkryć na nowo, twórczość literacką autora "Wojny postu z karnawałem" – dodaje Paweł Drzewiecki.