Trwa ładowanie...

Tychy. Jest cieplej i eko, kolejne budynki po termomodernizacji

W budynku przy ul. Sienkiewicza 49, w którym mieści się placówka Pieczy Zastępczej „Kwadrat” zakończono termomodernizację. Prace były także prowadzone w dwóch wielorodzinnych budynkach mieszkalnych zlokalizowanych przy ul. Norwida 44 oraz na placu Wolności 2.
Share
Tychy. MZBM w Tychach przeprowadził termomodernizację kolejnych budynków.
Tychy. MZBM w Tychach przeprowadził termomodernizację kolejnych budynków.Źródło: UM Tychy
dgdfvgm

Koszt prac w budynku przy ul. Sienkiewicza 49, wyniósł ok. 1,3 mln złotych (w tej kwocie jest dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 136 tysięcy złotych).

- W ramach zadania zmieniono sposób użytkowania wolnego lokalu użytkowego, wykonano kompleksową termomodernizację budynku z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, wymianą dachu oraz źródła ogrzewania. Wymieniono także instalacje wewnętrzne oraz zamontowano kotły gazowe. Po zakończeniu prac budynek odzyskał swój dawny wygląd – mówi Agata Goc – dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Tychach.

Wykonano również prace związane z zagospodarowaniem terenu przyległego oraz remont budynku gospodarczego.

dgdfvgm

Tychy. Kolejne budynki po termomodernizacji

Wykonano też termomodernizację kolejnych dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy ul. Norwida 44 oraz na placu Wolności 2.

- Pierwszy z budynków został poddany kompleksowej termomodernizacji wraz z likwidacją kotłowni węglowej, którą zastąpiono ogrzewaniem gazowym. Po zakończeniu prac w obrębie budynku wymieniono ogrodzenie, wykonano chodniki z zastosowaniem kostki przepuszczalnej oraz elementy małej architektury m.in. ławki i kosze na śmieci. Nie zabrakło też nowych nasadzeń roślinności na terenie przyległym do budynku – podkreśla dyrektor MZBM-u.

W budynku przy placu Wolności wykonano z kolei ocieplenie ścian zewnętrznych, izolację ścian fundamentowych oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Istniejącą przybudówkę zaadaptowano na miejsce gromadzenia odpadów komunalnych czyli pod altanę śmietnikową.

dgdfvgm

To nie koniec inwestycji MZBM. Do końca lutego ma się zakończyć termomodernizacja nieruchomości przy ul. Edukacji 11 wraz z przebudową instalacji.

Podpisano także umowę na opracowanie projektu kompleksowej termomodernizacji i modernizacji budynku Teatru Małego przy ul. Ks. Kard. A. Hlonda 1 wraz z przebudową wejścia i zagospodarowane terenu.

Pogoda. "Zima stulecia" odpuści? W niedzielę będzie inaczej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgdfvgm

Podziel się opinią

Share
dgdfvgm
dgdfvgm
Więcej tematów