Trwa ładowanie...

Śląsk. Szczepienia na COVID-19. W Tarnowskich Górach strażacy dowożą seniorów

Ochotnicza Straż Pożarna w powiecie tarnogórskim pomaga osobom w wieku 70+ w dowozie do punktów szczepień. Zrealizowano już 26 takich przewozów, kolejne zgłoszenia spływają.

Śląskie. OSP w Tarnowskich Górach pomaga seniorom w dowozie do punktów szczepień na COVID-19.Śląskie. OSP w Tarnowskich Górach pomaga seniorom w dowozie do punktów szczepień na COVID-19.Źródło: UM Tarnowskie Góry
dcxrkku
dcxrkku

Udział w przewozach biorą trzy jednostki OSP: "Florian" w Strzybnicy, OSP w Reptach Śląskich oraz OSP w Pniowcu.

- Strażacy zapisują jednocześnie terminy drugiego szczepienia dowożonych osób, tak by pomóc im w transporcie do wyznaczonego punktu – mówi Grzegorz Pysik z Wydziału Zarządzania Kryzysowego. – Druhowie pomagają osobom starszym z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz sprawnym ruchowo ale z ograniczeniami komunikacyjnymi, niezdolnym do samodzielnego dotarcia do punktu szczepień z racji wieku, uwarunkowań społecznych, czy rodzinnych – dodaje.

W Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach działa specjalna infolinia, za pomocą której można, po uprzednim zapisaniu się na szczepienie, zgłosić chęć skorzystania z dojazdu. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku.

dcxrkku

- Informujemy jednocześnie, że jako samorząd zobowiązani zostaliśmy do zorganizowania akcji transportowej i nie ponosimy odpowiedzialności za czasowe (mamy nadzieję) braki szczepionek – napisano w komunikacie na stronie internetowej UM w Tarnowskich Górach.

Rejestracji do szczepienia może dokonać pacjent osobiście poprzez rządowy portal e-Pacjent lub pod numerem infolinii 989, za pośrednictwem lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w przychodni lekarskiej, świadczącej na co dzień usługi zdrowotne lub bezpośrednio w punkcie szczepień. 

Senator Chybicka: "Chcemy żeby kobiety miały wybór. Jesteśmy za kompromisem"

- Rejestracja chęci skorzystania z miejskiej usługi transportowej wymaga znajomości miejsca i terminu szczepienia, a więc wcześniejszego zarejestrowania się w Narodowym Programie Szczepień i wyznaczenia przez ten system osobie chętnej do zaszczepienia się terminów i miejsca zaszczepienia – informuje magistrat w Tarnowskich Górach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dcxrkku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcxrkku
Więcej tematów