Trwa ładowanie...

Tarnowskie Góry. Śmierć na drodze. 24-latek zginął potrącony przez ciężarówkę

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach. Kierowca ciężarówki potrącił mężczyznę, który wbiegł na jezdnię. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala i po kilkunastu godzinach zmarł.

Share
Tarnowskie Góry. 24-latek zginął pod kołami ciężarówki.Tarnowskie Góry. 24-latek zginął pod kołami ciężarówki.Źródło: Śląska Policja
d16wb8i

Do wypadku doszło w czwartek, 21 stycznia, tuż po godzinie 14:00 na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, z nieustalonych przyczyn wbiegł na jezdnię i został potrącony przez samochód ciężarowy, którym kierował 66-letni tarnogórzanin. W wyniku potrącenia mężczyzna z obrażeniami kończyn oraz głowy, trafił do szpitala - informuje komenda policji w Tarnowskich Górach.

Niestety, obrażenia okazały się bardzo poważne. Po kilkunastu godzinach 24-latek zmarł. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają tarnogórscy śledczy pod nadzorem prokuratora.

Tarnowskie Góry. Zagrożeni piesi

Policja przypomina, że piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego i apelują, by nie wchodzili bezpośrednio na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd. - Mimo że pieszy na przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem, to obowiązany jest zachować szczególną ostrożność, przechodząc przez jezdnię. Do potrąceń pieszych dochodzi również na skutek przekraczania przez nich jezdni w niedozwolonym miejscu oraz nieostrożnego wejścia na jezdnię zza pojazdu czy też przeszkody. Bardzo często piesi, poruszając się po drodze po zmierzchu, zapominają nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Co do zasady, pieszy poruszający się po drodze, po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku – podkreślają policjanci.

Piotr Wawrzyk zostanie RPO? Gowin: jeżeli przepadnie, rozważymy Rokitę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16wb8i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16wb8i
d16wb8i
Więcej tematów