Trwa ładowanie...

Śląskie. Nowość w transporcie kolejowym – Koleje Śląskie chcą wprowadzić ”przystanki na żądanie”

Dąbrowa Górnicza Pogoria i Zabrzeg – to pierwsze przystanki na trasie Kolei Śląskich, które spółka zamierza wprowadzić "na żądanie". Na Dolnym Śląsku takie rozwiązanie się sprawdziło.

Share
Koleje Śląskie planują wprowadzić "przystanki na żądanie"Koleje Śląskie planują wprowadzić "przystanki na żądanie"Źródło: Koleje Śląskie
djobl0k

Nasi czescy sąsiedzi korzystają z tej możliwości od dawna, mieszkańcy Dolnego Śląska powoli się do niej przyzwyczajają. Choć przystanki na żądanie kojarzą się głównie z komunikacją tramwajową lub autobusową, to Koleje Śląskie postanowiły wprowadzić ją także u siebie.

Jeden z pierwszych przystanków znajdzie się na trasie Katowice – Częstochowa, drugi na linii Katowice-Cieszyn/Wisła Głębce.

Nowe trasy, szybsze pociągi. PKP PLK modernizuje linie kolejowe w całej Polsce

Jak uważają przedstawiciele spółki, będzie to świetne rozwiązanie dla punktów handlowych z których rzadko korzystają podróżni. Pozwoli zachować to ich obsługę wyłącznie w momencie, gdy ktoś będzie chciał z tej możliwości rzeczywiście skorzystać.

djobl0k

Jak wygląda to u naszych sąsiadów? Pasażer informuje konduktora o chęci opuszczenie pociągu w danym miejscu lub czeka na peronie w widocznym miejscu dla maszynisty. Na Dolnym Śląsku zaledwie kilka przypadków na sto okazywało się być ”fałszywym alarmem”, bo np. na stacji pojawiał się ktoś, kto nie wsiadał do wagonu.

Koleje Śląskie zgłosiły już chęć wprowadzenia przystanków na żądanie do PKP Polskich Linii Kolejowych, czeka na odpowiedź.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djobl0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djobl0k
djobl0k
Więcej tematów