Trwa ładowanie...

Śląskie. Niebezpieczna pogoda. W pięciu powiatach i Bielsku-Białej pogotowie przeciwpowodziowe

Aż 332 razy interweniowała od północy do godz. 6.00 śląska straż pożarna, walcząc ze skutkami intensywnych opadów i silnego wiatru. Najwięcej interwencji było w Cieszynie i Bielsku-Białej.

Share
Noc z wtorku na środę była bardzo pracowita dla strażaków.
Noc z wtorku na środę była bardzo pracowita dla strażaków.Źródło: KWPSP w Katowicach, fot: katowice.kwpsp.gov.pl
d37dua2

W województwie śląskim deszcze nieustannie pada od kilku dni. - W nocy z wtorku na środę straż pożarna musiała interweniować aż 332 razy. W działania zaangażowanych było ponad 400 zastępów PSP i OSP. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: cieszyńskim, bielskim i w mieście Bielsko-Biała, wodzisławskim, żywieckim, raciborskim, rybnickim – poinformowała straż pożarna.

Strażacy przede wszystkim wypompowywali wodę z zalanych piwnic, posesji i dróg, umacniali wały, udrażniali studzienki i przepusty wodne oraz usuwali przewróconych przez wiatr drzewa.

d37dua2

Intensywne opady deszczu spowodowały także wystąpienie rzek z koryt. Jak poinformowała straż pożarna na 21 stacjach wodowskazowych w regionie odnotowano przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych. Stany alarmowe przekroczyły: Odra w Chałupkach, Krzyżanowicach, Raciborzu– Miedoni i Olzie, Wisła w Goczałkowicach, Pszczynka w Pszczynie i w Mizerowie-Borkach, Brynica w Kozłowej Górze i Brynicy, Iłownica w Czechowicach-Dziedzicach i Przemsza w miejscowości Piwoń.

Jeszcze we wtorek po południu wojewoda śląski Jarosław Wieczorek ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe w pięciu powiatach woj. śląskiego: bielskim, cieszyńskim, wodzisławskim, raciborskim, żywieckim i Bielsku-Białej.

"To szopka". Do rozmowy włącza się Dworczyk. Ostra wymiana zdań

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d37dua2

Podziel się opinią

Share
d37dua2
d37dua2
Więcej tematów