Trwa ładowanie...

Śląskie. Leśna ucieczka bmw, odpadała karoseria. Kierowca miał coś na sumieniu

Policjanci z Wręczycy Wielkiej zatrzymali po pościgu 36-letniego kierowcę bmw, który nie zatrzymał się do kontroli. Mieszkaniec powiatu lublinieckiego był poszukiwany listem gończym. Grozi mu dodatkowe 5 lat więzienia.

Share
Śląskie. Policjanci z Wręczycy Wielkiej zatrzymali 36-letniego kierowcę bmw, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
Śląskie. Policjanci z Wręczycy Wielkiej zatrzymali 36-letniego kierowcę bmw, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Źródło: Policja Śląska
d18i9ar

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na ulicy Śląskiej we Wręczycy Wielkiej (powiat kłobucki). Patrol drogówki podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej pojazdu, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

- Na dany przez policjantkę sygnał do zatrzymania, kierowca zwolnił, prawie zatrzymując auto, po czym gwałtownie przyspieszył i oddalił się w kierunku miejscowości Blachownia – relacjonuje śląska policja.

d18i9ar

Śląskie. Leśna ucieczka bmw, z auta odpadała karoseria

Stróże prawa ruszyli w pościg, po chwili dołączył do nich kolejny policyjny radiowóz. Policjanci zablokowali dalszą drogę ucieczki kierującemu bmw. Ścigany pojazd skręcił w dukt leśny.

Rakiety spadają na Izrael. Polka ma schron w pokoju córki

- Następnie, nie zważając na realne zagrożenie bezpieczeństwa, przejechał przez ulicę Sienkiewicza i kontynuował ucieczkę drogą leśną. Jadąc z nadmierną prędkością, gubił elementy karoserii samochodu – opisują policjanci.

Kiedy dotarł do nasypu torów kolejowych, przez który nie było już przejazdu, porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Wtedy został zatrzymany i obezwładniony przez wręczyckich mundurowych.

d18i9ar

Śląskie. Ucieczka bmw we Wręczycy Wielkiej. Był poszukiwany listem gończym

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 36-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego jest poszukiwany listem gończym celem odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności.

- Tablice rejestracyjne bmw należały do innego pojazdu, a samochód nie posiadał ubezpieczenia i nie był dopuszczony do ruchu - przekazała śląska policja.

Mężczyzna był trzeźwy. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. Stróże prawa, pod nadzorem częstochowskiej prokuratury, wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Oprócz szeregu wykroczeń, które popełnił mężczyzna uciekając przed policją, odpowie również za przestępstwo. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d18i9ar

Podziel się opinią

Share
d18i9ar
d18i9ar
Więcej tematów