Trwa ładowanie...

Śląskie. Kobieta chciała odlecieć na święta z Pyrzowic do Egiptu. Była w izolacji

36-letnia kobieta chciała tuż przed świętami wylecieć do Egiptu z lotniska w Pyrzowicach. Okazało się, że powinna była przebywać w domu, w izolacji.

Share
Śląskie. 36-letnia kobieta chciała wylecieć do Egiptu z lotniska w Pyrzowicach pomimo nałożonej izolacji.
Śląskie. 36-letnia kobieta chciała wylecieć do Egiptu z lotniska w Pyrzowicach pomimo nałożonej izolacji.Źródło: Katowice Airport
d1egedo

Do zdarzenia doszło w piątek 3 kwietnia na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej ujawnili obywatelkę Polski, która mimo ciążącego na niej obowiązku odbycia izolacji domowej, chciała odlecieć do Egiptu – poinformował śląski oddział Straży Granicznej.

36-latka stawiła się do odprawy samolotu czarterowego lecącego do Marsa Alam w Egipcie. W trakcie kontroli granicznej okazało się, że sanepid nałożył na kobietę obowiązek odbycia izolacji domowej do 10 kwietnia.

- Mimo ciążącego na niej obowiązku kobieta świadomie złamała zasady przebywania w izolacji domowej. Podróżna odmówiła przyjęcia mandatu i w związku z tym sporządzono wniosek do sądu o jej ukaranie - przekazali pogranicznicy.

d1egedo

Funkcjonariusze Straży Granicznej o zaistniałym fakcie poinformowali Państwową Inspekcję Sanitarną. Ponadto kapitan samolotu nie zezwolił na zabranie Polki na pokład samolotu.

Śląskie. Straż Graniczna powstrzymała Polkę w izolacji przed wylotem do Egiptu

Straż Graniczna przypomina, że osoby objęte izolacją w warunkach domowych lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem oraz stosowania się do zaleceń służb sanitarnych.

Koronawirus. Warszawa opustoszała przed Wielkanocą. Dr Sutkowski zmartwiony

To kolejny taki przypadek w ostatnich tygodniach na pyrzowickim lotnisku. 20 marca funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że 14-latek wybierający się z rodzicami do Turcji powinien przebywać w izolacji domowej.

d1egedo

Sprawa trafiła do sanepidu, ojciec chłopca został ukarany mandatem, a kapitan samolotu nie zezwolił na zabranie nastolatka na pokład, w związku z czym cała rodzina zrezygnowała z wyjazdu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1egedo

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1egedo
d1egedo
Więcej tematów