Trwa ładowanie...
d3deb8t

Śląskie. Katowickie Międzynarodowe Centrum Kongresowe zamieni się w szpital

Tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19 będzie się mieścił w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w centrum Katowic. Przystosowanie obiektu do tego celu ma zająć od kilku do kilkunastu dni. Budynek pomieści ok. 500 łóżek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Katowicach szpital tymczasowy ma działać w MCK.
W Katowicach szpital tymczasowy ma działać w MCK. (MCK, Fot: MCK)
d3deb8t

Kilka dni temu rząd zapowiedział powstanie na terenie kraju sieci szpitali tymczasowych. Wojewoda Śląski rozpatrywał dwie lokalizacje, obie w Katowicach, Międzynarodowe Centrum Kongresowe oraz

prywatny szpital Geomedical. Wybór padł na pierwszy obiekt. Poinformował o tym w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

- Kluczowymi kryteriami branymi pod uwagę przy lokalizacji szpitala było dogodne położenie w centrum miasta, dobra infrastruktura oraz możliwość sprawnego dostosowania obiektu do odpowiednich standardów. Przede wszystkim wzięto pod uwagę rekomendacje specjalistów, którzy uznali, że umieszczenie pacjentów na jednym poziomie, w otwartej przestrzeni, będzie korzystniejsze dla zapewnienia właściwej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej - powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, rzeczniczka wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska.

d3deb8t

Jak zapewniła, służby wojewody są w stałym kontakcie zarówno z zarządcą obiektu, jak i dyrektorami szpitali oraz izbami lekarskimi i pielęgniarskimi. Trwają uzgodnienia dotyczące zarówno wyposażenia szpitala tymczasowego, jak i personelu, który będzie w nim pracował - obecnie nie są znane szczegóły w tym zakresie.

MCK połączony jest korytarzem zeSpodkiem. Na razie jednak nie przewiduje się, by również i ten obiekt był wykorzystany do celów szpitalnych, choć nie jest to wykluczone, gdyby powstała taka potrzeba.

Z danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wynika, że we wtorek w regionie zajętych było 912 spośród 1466 łóżek dostępnych dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach I, II i III poziomu. Zajęte były 84 na 114 dostępnych łóżek respiratorowych.

Koronawirus. Marsz Niepodległości z ograniczoną liczbą uczestników? Rzecznik policji wyjaśnia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3deb8t

Podziel się opinią

Share
d3deb8t
d3deb8t
Więcej tematów