Trwa ładowanie...
d277q33
Sejm. Obrady ws. walki z koronawirusem. Mateusz Morawiecki zabierze głos

Sejm. Obrady ws. walki z koronawirusem. Mateusz Morawiecki zabierze głos

Sejm. O godzinie 9 rozpoczęły się obrady Izby Niższej ws. ustawy o przeciwdziałaniu COVID-19. W dobie walki z koronawirusem chce zawrzeć m.in. wprowadzenie "klauzuli dobrego samarytanina". Głos zabierze też premier Mateusz Morawiecki.
Share
d277q33

Sejm zebrał się w środę o godzinie 9, by zająć się ustawą o przeciwdziałaniu COVID-19. Jej projekt miał być rozpatrywany już we wtorek, jednak, po przegranym dla Zjednoczonej Prawicy głosowaniu, obrady zostały przesunięte na środę.

Rząd chce podjąć dalsze kroki w walce z epidemią koronawirusa. W projekcie znalazł się m.in. zapis, który ma położyć kres dywagacjom na temat nielegalnego narzucenia obowiązku noszenia maseczek ochronny.

d277q33

Duże kontrowersje budzi także zapis o wprowadzeniu tzw. "klauzuli dobrego samarytanina". Ta, co tłumaczył w programie WP "Tłit" senator Stanisław Karczewski, ma zdjąć z lekarzy walczących z koronawirusem "odpowiedzialność karną za błędy niezawinione". Takim działaniom przeciwna jest opozycja.

Mniej sporną kwestią jest za to podwyższenie płacy lekarzy i personelu medycznego, którzy podejmą bezpośrednie działania w walce z koronawirusem. Dodatek ma wynosić 100 proc. ich podstawowego wynagrodzenia.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d277q33

Podziel się opinią

Share
d277q33
d277q33
Więcej tematów