Trwa ładowanie...

Śląsk. Mniej zakażeń COVID-19, ale sytuacja wciąż krytyczna

16 chorych na COVID-19 z woj. śląskiego zostało w ostatniej dobie przewiezionych do szpitali poza regionem. Trafili do Chrzanowa, Miechowa, Opola, Radomska i Pajęczna.
Share
Śląsk. Kolejni pacjenci z COVID-19 przewiezieni do szpitali poza region.
Śląsk. Kolejni pacjenci z COVID-19 przewiezieni do szpitali poza region.
dkxyiyp

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 1863 przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. śląskim. To drugi wynik po województwie mazowieckim (2157) i daleki od ubiegłej środy, kiedy dzienna liczba zakażeń była najwyższa w regionie od początku pandemii – 6092. Wykonano blisko 9 tys. testów.

W szpitalu tymczasowym działającym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach leczono w środę 306 pacjentów, w tym 29 potrzebowało pomocy respiratora, a w placówce w Pyrzowicach – 80 osób, w tym dziewięć ze wsparciem respiratora.

Śląsk. Będzie przyspieszenie szczepień

Na 689 wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego w ostatniej dobie 433 to były tzw. wyjazdy covidowe. Punkty szczepień w regionie zamówiły w tym tygodniu 126 tys. 390 dawek preparatów przeciw COVID-19. Według zapowiedzi przedstawicieli resortu zdrowia w tym tygodniu do śląskich punktów szczepień ma trafić dodatkowe 30 tysięcy dawek szczepionki, ze względu na trudną sytuację epidemiczną w regionie i potrzebę przyśpieszenia procesu szczepień. Dotychczas mieszkańcom regionu podano 731 387 dawek, a dwie dawki przyjęło 222 808 osób. Ministerstwo zdrowia liczy, że po przyspieszeniu szczepień uda się wyhamować liczbę zakażeń.

dkxyiyp

Liczba łóżek przygotowanych dla chorych na COVID-19 w szpitalach województwa śląskiego to 5188, wolnych pozostaje 736, a także 442 łóżka respiratorowe, wolne są 44 miejsca.

Szczepionka AstraZeneca znów w ogniu krytyki. Jasne stanowisko Ministerstwa Zdrowia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkxyiyp

Podziel się opinią

Share
dkxyiyp
dkxyiyp
Więcej tematów