Trwa ładowanie...
d2putll

Śląsk. Knurów dołączył do chlubnej listy. Ma swój punkt elektroodpadów

Mieszkańcy Knurowa mogą już wyrzucać do estetycznego kontenera zużyte i zniszczone płyty CD, telefony, ładowarki, baterie oraz żarówki. Jeśli zostanie pozytywnie odebrany przez mieszkańców, jest szansa, że podobne pojawią się w innych częściach miasta. Ale jest warunek.
Share
Mieszkańcy Knurowa mają możliwość wyrzucania do estetycznego kontenera zużyte i zniszczone płyty CD, telefony, ładowarki, baterie oraz żarówki.
Mieszkańcy Knurowa mają możliwość wyrzucania do estetycznego kontenera zużyte i zniszczone płyty CD, telefony, ładowarki, baterie oraz żarówki.Źródło: UM Knurów, Fot: knurow.pl
d2putll

Montaż pierwszego w Knurowie Miejskiego Punktu Elektroodpadów wykonała w czwartek firma Kazar Polska z Warszawy. Urządzenie zostało zamontowane zaraz za przystankiem autobusowym ZTM przy ulicy dr F. Ogana, w sąsiedztwie z placem zabaw i Urzędem Miasta. Koszt inwestycji to około 20 tysięcy złotych.

Od teraz mieszkańcy Knurowa mają możliwość wyrzucania do estetycznego kontenera zużyte i zniszczone płyty CD, telefony i ładowarki, drobną elektronikę, czy też przeróżne baterie oraz żarówki.

Samorząd Knurowa zachęca do właściwego korzystania z nowego urządzenia, które jest objęte miejskim monitoringiem.

d2putll

Jeśli Miejski Punkt Elektroodpadów zostanie pozytywnie odebrany przez knurowian, jest szansa, że podobne pojawią się w innych częściach miasta.

Knurów dołączył tym samym do chlubnej listy miast, w których można w ten sposób segregować i utylizować elektrośmieci. Niedawno czerwone pojemniki, do których mieszkańcy mogą wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, stanęły w 25 punktach Bytomia.

Wyrzucić elektrośmieci można też przy okazji zakupów. Specjalne pojemniki przy swoich sklepach w województwie śląskim postawiła sieć sklepów Aldi. Na razie czerwone pojemniki można spotkać przy pięciu sklepach. Pojawiły się już w Katowicach, Chorzowie, Będzinie i Dąbrowie Górniczej. Docelowo w woj. śląskim ma ich być ponad 30.

Polska uznała wynik wyborów w USA? "Prowadzimy aktywny dialog z demokratami"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2putll

Podziel się opinią

Share
d2putll
d2putll
Więcej tematów