PolskaPrzesuwa się zagrożenie powodziowe

Przesuwa się zagrożenie powodziowe

Pogotowie przeciwpowodziowe odwołane zostało w środę w województwie śląskim. Pogotowie takie wprowadzono w kilku gminach podkarpacia; podnosi się też poziom wody w Łódzkiem.

Pogotowie przeciwpowodziowe wprowadzono w czterech kolejnych gminach powiatu mieleckiego w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na Wisłoce. Stan pogotowia ogłoszono w gminie Przecław, Mielec, Radomyśl Wielki, Tuszów Narodowy i w samym mieście Mielcu.

Stany pogotowia przeciwpowodziowego obowiązują w dalszym ciągu w pięciu gminach powiatu mieleckiego: Wadowicach Górnych, Borowej, Czerminie, Gawłuszowicach i Padwie Narodowej; dwóch gminach powiatu tarnobrzeskiego: Baranowie Sandomierskim i Gorzycach oraz w Radomyślu w powiecie stalowowolskim.

Podnosi się poziom wód w rzekach na terenie województwa łódzkiego. Stan alarmu powodziowego obowiązuje tam w 20 gminach i miastach województwa. W 15 gminach obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego. Woda zalała kilka tysięcy hektarów pól uprawnych i łąk. Podtopionych lub zalanych zostało też wiele gospodarstw. Na razie nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców z zagrożonych terenów.

W sześciu gminach województwa małopolskiego ogłoszony został alarm powodziowy. W całej Małopolsce nadal obowiązuje też pogotowie przeciwpowodziowe. W Małopolsce zalanych jest 2,5 tys. hektarów i 100 podtopionych budynków.

Największe szkody stwierdzono w powiecie dąbrowskim, w którym zalanych lub podtopionych jest 1300 ha, 18 podtopionych budynków mieszkalnych i 44 budynki gospodarcze, zerwany most na rzece Breń, podmyte dwa mosty na rzece Smęgorzówka.

Wysoki poziom wód utrzymuje się również na rzekach województwa świętokrzyskiego. (an)
Zobacz także:
WP - Pogoda: http://pogoda.wp.pl/

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)