Trwa ładowanie...
d3hfkx7

Nie będzie rozmów ze związkowcami z Kasy Chorych

Zaplanowane na piątek negocjacje w Warszawie między delegacją związkowców okupujących Śląską Regionalną Kasę Chorych a ministrem zdrowia Mariuszem Łapińskim nie odbędą się - poinformowała strona związkowa.

Share
d3hfkx7

Planowany na piątek wyjazd został ostatecznie odwołany w godzinach popołudniowych po telefonie z Warszawy, w którym przedstawiciele ministerstwa zdecydowanie uzależnili rozmowy od zakończenia okupacji - poinformował Wojeciech Gumułka, rzecznik Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności.

W podpisanym we wtorek w Kasie protokole rozbieżności, związkowcy uzależnili przerwanie protestu między innymi od przyjazdu do Kasy ministra Łapińskiego. Związkowcy zgodzili się na uczestniczenie w negocjacjach w Warszawie, co proponowało ministerstwo, nie zgodzili się jednak na przerwanie okupacji.

Główny postulat związkowców to finansowanie w tym roku świadczeń zdrowotnych według stawek z roku ubiegłego. Zdaniem protestujących, ceny usług zaproponowane w aneksach na ten rok przez Śląską Kasę Chorych doprowadzą do obniżenia jakości usług medycznych na Śląsku oraz do radykalnego ograniczenie dostępu pacjentów do świadczeń zdrowotnych.

Obecnie w siedzibie Kasy przebywa około 250 osób. Jeszcze w czwartek zapadną decyzje co do dalszych form protestu.(ck)

d3hfkx7

Podziel się opinią

Share
d3hfkx7
d3hfkx7
Więcej tematów