Trwa ładowanie...

Katowice. Samorząd przedłuża pakiet pomocy dla przedsiębiorców. Które branże skorzystają

Władze Katowic zdecydowały o przedłużeniu pomocy w ramach Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy – poinformował w czwartek urząd miasta. Miejski pakiet pomocy w pierwotnej formie wdrożono w Katowicach w marcu ub. roku.
Share
Śląskie. Władze Katowic zdecydowały o przedłużeniu pomocy w ramach Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy.
Śląskie. Władze Katowic zdecydowały o przedłużeniu pomocy w ramach Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy.Źródło: Facebook, Fot: UM Katowice
d1jswzq

To reakcja na aktualne rozporządzenia rządowe związane z walką z koronawirusem, które w dużej mierze ograniczają lub uniemożliwią prowadzenie działalności w wielu branżach.

Podczas pierwszej fali pandemii, wiosną ub. roku, decyzją prezydenta Katowic Marcina Krupy wdrożono trzy pakiety osłonowe adresowane do przedsiębiorców, podmiotów sektora organizacji pozarządowych i ludzi świata kultury.

Katowice udzieliły wówczas ponad 2000 uprawnionym przedsiębiorców ulg i bonifikat w wysokości prawie 11 mln zł.

d1jswzq

- Trwają szczepienia, pandemia kiedyś się skończy i znów zaczniemy chodzić masowo do restauracji, na siłownie czy różne zajęcia sportowe. To bardzo trudny czas na prowadzenie działalności gospodarczej, dlatego chcemy pomóc katowickim przedsiębiorcom. Warto podkreślić, że rozwiązania zawarte w pakiecie opracowaliśmy ponad podziałami politycznymi z radnymi wszystkich klubów Rady Miasta – mówi Marcin Krupa.

W ramach pakietu przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnień z opłat za czynsze, dzierżawy i wywóz odpadów.

Katowice. Samorząd przedłuża miejski pakiet przedsiębiorcy. Umorzenia, raty, odroczenia

Pierwsze dwa filary KPP adresowane są do przedsiębiorców, którzy są najemcami lub dzierżawcami miejskich lokali i gruntów za okres, w którym - na mocy przepisów - mają zakaz prowadzenia działalności gospodarczej.

d1jswzq

Trzeci filar dotyczy m.in. możliwość umorzenia, rozłożenia na raty lub odroczenia terminu wpłaty podatku od nieruchomości na indywidualny wniosek przedsiębiorcy za okres jednego miesiąca, który odnotował znaczący spadek przychodów.

Prof. Piekarska o prognozach na najbliższe tygodnie według doradcy premiera ds. COVID-19

Ponadto do 30 listopada 2021 r. przedłużony został termin płatności rat podatku od nieruchomości płatnych w okresie styczeń - czerwiec 2021 r. Czwarty filar dotyczy 50-procentowej obniżki na odbiór odpadów dla przedsiębiorców mających podpisaną umowę z miejską spółką MPGK.

d1jswzq

Śląskie Katowicki Pakiet Przedsiębiorcy. Wnioski do końca maja 2021

Aktualnie obowiązujące przepisy rozporządzeń pozwalają na wprowadzenie zwolnień w ramach pierwszego, drugiego oraz czwartego filaru przedsiębiorców reprezentujących branże:

  • dyskoteki, baseny, siłownia, centrum fitness, gastronomia, domy i ośrodki kultury;
  • poprawa kondycji fizycznej, hotelarska, galerie, salony wystawiennicze, teatr, kino, instytucje kultury;
  • fryzjerstwo, kosmetyczna, salony tatuażu i percingu;
  • świadczące usługi kserograficzne na terenie szkół i placówek oświatowych;

Wnioski będzie można składać do końca maja 2021 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jswzq

Podziel się opinią

Share
d1jswzq
d1jswzq
Więcej tematów