Trwa ładowanie...

Katowice. Nowe zasady przejazdu przez rondo Ziętka, ma być mniej wypadków

Jeszcze we wrześniu zmieni się organizacja ruchu na rondzie im. gen. Ziętka w Katowicach. Ma uprościć przejazd przez nie. W ciągu ostatnich trzech lat doszło na nim do ponad 260 kolizji i wypadków.

Katowice. Jeszcze we wrześniu przejazd przez rondo Ziętka powinno być łatwiejsze.Katowice. Jeszcze we wrześniu przejazd przez rondo Ziętka powinno być łatwiejsze.Źródło: UM Katowice
d2nab7s
d2nab7s

Rondo im. gen. Jerzego Ziętka obok Spodka w obecnym kształcie istnieje od 2006 r., kiedy oddano do użytku przebiegający pod nim 650-metrowy tunel Drogowej Trasy Średnicowej. Od tego czasu ruch się zmniejszył, ale mimo to dochodzi tam do kolizji i wypadków. Przyczyną większości z nich jest nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. - Przejazd przez katowickie rondo bywa problematyczny dla wielu kierowców – powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa. - Dlatego jako miasto podjęliśmy działania mające na celu zmienić organizację ruchu na rondzie w taki sposób, aby poruszanie się było jeszcze prostsze i bardziej bezpieczne – dodał.

Katowice. Nowe zasady przejazdu przez rondo Ziętka

20 września pracownicy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów rozpoczną malowanie nowego oznakowania na rondzie. Na pasach ruchu w ciągu Alei Korfantego pojawi się nowe oznakowanie poziome, które umożliwi jazdę po tzw. obwiedni ronda bez konieczności zmiany pasa ruchu.

Oznacza to, że prawe pasy ruchu na wlotach al. Korfantego będą przeznaczone dla pojazdów skręcających w prawo, natomiast lewe pasy nadal umożliwią jazdę na wprost lub w lewo. Nie zmieni się organizacja ruchu na wlotach ul. Chorzowskiej i al. Roździeńskiego. Tam prawe pasy nadal przeznaczone będą do jazdy w prawo i na wprost, natomiast lewe pasy ruchu do jazdy na wprost i w lewo.

Po zmianie organizacji ruchu, aby przejechać prawidłowo przez rondo, trzeba będzie ustawić się na odpowiednim pasie na wlocie, zgodnie ze znakami pionowymi i poziomymi, a następnie po włączeniu się do ruchu na obwiedni ronda kontynuować jazdę bez zmiany pasa ruchu, zgodnie ze znakami poziomymi.

Ryszard Czarnecki z nową funkcją. Polityk komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2nab7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nab7s
Więcej tematów