Trwa ładowanie...
dadval4

Bielsko-Biała. Powstało miasteczko dla najmłodszych, nauczą się jak bezpiecznie jeździć rowerem

Na osiedlu Beskidzkim w Bielsku-Białej powstało minimiasteczko rowerowe. Są m.in. przejazd kolejowy, rondo i skrzyżowania. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2019.
Share
Minimiasteczko w Bielsku-Białej ma pomóc w poznaniu zasad ruchu drogowego przez dzieci.
Minimiasteczko w Bielsku-Białej ma pomóc w poznaniu zasad ruchu drogowego przez dzieci.Źródło: UM Bielsko-Biała, Fot: Paweł Sowa
dadval4

Minimiasteczko rowerowe znajduje się w rejonie ul. Babiogórskiej i ul. Goleszowskiej. Obok jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej i Przedszkole nr 55. Powstało po to, by dzieci w jak najbardziej rzeczywistych warunkach mogli uczyć się jazdy na rowerze, a także zasad poruszania się po drogach publicznych i na przejściach dla pieszych.

Miniaturowe miasteczko w Bielsku-Białej

Na wydzielonym terenie powstał miniaturowy układ drogowy: ścieżki rowerowe wraz z oznakowaniem i znakami drogowymi. Dzieci mają do dyspozycji jedno- i dwukierunkowe jezdnie z kostki betonowej z namalowanymi znakami poziomymi i pionowymi. Są one tak poprowadzone, aby na układzie drogowym były skrzyżowania różnego rodzaju - równorzędne, z drogą podporządkowaną, z ruchem okrężnym – a także odcinek drogi dla ruchu jednokierunkowego, wysepka kanalizująca ruch, oznakowanie przejazdu kolejowego i przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej. Są też ławki, kosze na śmieci i tablica informacyjna.

dadval4

Inwestycja kosztowała 170 tysięcy złotych i została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2019. Obiektem zarządza Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Tłit - Paweł Kukiz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dadval4

Podziel się opinią

Share
dadval4
dadval4
Więcej tematów