Trwa ładowanie...

Jastrzębie-Zdrój. Wróciła JASkółka. Rowery miejskie już dostępne i jest ich więcej

Po przerwie wraca system JASkółka - rowerów miejskich w Jastrzębiu-Zdroju. Co więcej, pojawią się w nim nowe stacje. W tym roku będzie ich aż 26. Zwiększa się również liczba dostępnych jednośladów - z 61 do 84.

Share
Śląskie. Po przerwie wraca system JASkółka – rowerów miejskich w Jastrzębiu-Zdroju.
Śląskie. Po przerwie wraca system JASkółka – rowerów miejskich w Jastrzębiu-Zdroju.Źródło: UM Jastrzębie-Zdrój
d1k7rfi

Będą to rowery tzw. czwartej generacji, obsługiwane, tak jak poprzednio, przez konsorcjum Orange Polska S.A. i Roovee S.A. – poinformował Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Aby skorzystać z roweru miejskiego, niezbędne jest zarejestrowanie się w systemie - za pomocą aplikacji bądź strony internetowej - i wpłacenie 10 złotych początkowej opłaty, która w przypadku niewykorzystania jej na przejazdy, zostanie po zamknięciu systemu zwrócona.

Jastrzębie-Zdrój. Rowery miejskie już dostępne i jest ich więcej

- Najprostszym sposobem skorzystania z miejskiego roweru jest zeskanowanie kodu QR. By pojechać JASkółką, wcale nie trzeba mieć jednak smartfona - rower można wypożyczyć SMS-em lub kontaktując się z całodobowym biurem obsługi klienta – poinformowały służby prasowe jastrzębskiego ratusza.

Jerzy Owsiak ocenił współpracę WOŚP z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim

Pierwsze 20 minut jazdy rowerem miejskim w systemie JASkółka jest darmowe, za każdą następną minutę naliczana będzie opłata w wysokości 3 groszy. Seniorzy w Jastrzębiu-Zdroju mogą jeździć za darmo, na podstawie bezpłatnie wydawanej karty seniora.

d1k7rfi

- Posiadacz karty seniora nie będzie musiał instalować aplikacji, a żeby się zarejestrować będzie wystarczyło zadzwonić do Biura Obsługi Klienta. Prościej się nie da. Zachęcam seniorów już dziś – wsiadajcie na rowery – przekonuje prezydent miasta Anna Hetman.

Wzorem poprzednich lat organizacją systemu rowerów miejskich zajął się Jastrzębski Zakład Komunalny.

- Biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu naszego miasta, zadbaliśmy o to, by rowery wyposażone zostały w siedem przerzutek, a także opony z zabezpieczeniem antyprzebiciowym i wyposażenie roweru w uniwersalny uchwyt na telefon komórkowy. Są też rowery z fotelikami dla dzieci – mówi dyrektor zakładu Marek Krakowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1k7rfi

Podziel się opinią

Share
d1k7rfi
d1k7rfi
Więcej tematów