Trwa ładowanie...
d3zk4r8

Bieruń. Uratowali 72-latka, ugasili pożar i zapobiegli wybuchowi gazu – to wszystko podczas jednej interwencji

Policjanci z Bierunia zapobiegli tragedii. Uratowali 72-letniego mężczyznę, u którego w domu pojawił się ogień. Przy okazji ugasili też pożar i zapobiegli wybuchowi gazu.
Share
Policjanci z Bierunia swoją zmianę rozpoczęli od mocnego uderzenia.
Policjanci z Bierunia swoją zmianę rozpoczęli od mocnego uderzenia.Źródło: Śląska Policja
d3zk4r8

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę. Tuż po godzinie 8.00 dyżurny bieruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z domów na terenie miasta. Wynikało z niego, że starszy, chory mężczyzna znajduje się w mocno zadymionym budynku, w którym jest odkręcony gaz.

Niebezpieczna akcja policjantów z Bierunia

- Na miejsce pożaru natychmiast pojechali dzielnicowi z rejonu Bierunia, Asp. Oskar Wacławek i asp. Łukasz Joniec, którzy akurat rozpoczęli służbę, Przyjechali na miejsce jako pierwsi. Od znajdującej się na zewnątrz domu kobiety, dowiedzieli się, że w środku znajduje się jej 72-letni mąż, który ma ograniczone możliwości ruchowe. Mundurowi bez wahania weszli do zadymionego domu, skąd po chwili bezpiecznie wyprowadzili seniora – opisuje policja.

d3zk4r8

Konieczne jednak było ponowne wejście do budynku, w którym rozprzestrzeniał się pożar i cały czas pozostawał odkręcony dopływ gazu. Policjanci zamknęli zawór gazowy, ugasili ogień, który powstał na skutek pozostawionych na kuchence przedmiotów i pootwierali okna.

Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej sprawdziły pomieszczenia domu pod kątem dalszego zagrożenia pożarowego, skontrolowały szczelność instalacji gazowej i obecność tlenku węgla. Ratownicy medyczni udzielili pomocy i przebadali 72-latka, który nie wymagał hospitalizowania. Jak się okazało starszy mężczyzna, chcąc zagotować wodę na herbatę, postawił na kuchenkę gazową czajnik z tworzywa sztucznego.

Rosja wnioskuje do Polski ws. katastrofy smoleńskiej. Reakcja Barbary Nowackiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zk4r8

Podziel się opinią

Share
d3zk4r8
d3zk4r8
Więcej tematów