Trwa ładowanie...
d24y4h5

Bieruń. Eksplozja w zakładzie produkującym materiały wybuchowe. Jest ofiara

Bieruń. Eksplozja w jednym z zakładów. Na miejscu pracują służby ratunkowe. Jak podaje straż pożarna, zginęła jedna osoba. Według relacji mieszkańców pobliskich miejscowości wstrząs był odczuwalny w promieniu kilku kilometrów.
Share
Bieruń. Eksplozja w zakładzie produkującym materiały wybuchowe. Jest ofiara
Bieruń. Eksplozja w zakładzie produkującym materiały wybuchowe. Jest ofiaraŹródło: Facebook, Fot: Bieruń - sprawy z Twojego miasta
d24y4h5

Bieruń (woj. śląskie) - to tu w czwartek 14 stycznia doszło do potężnej eksplozji na terenie jednego z zakładów.

Bieruń. Eksplozja na terenie zakładu

Jak informuje portal 112Tychy.pl, pierwsze zgłoszenie o eksplozji do stanowiska kierowania wpłynęło około godziny 12. Do zdarzenia miało dojść w zakładzie przy placu Alfreda Nobla w Bieruniu.

d24y4h5

"Na miejsce udają się służby ratunkowe" - czytamy w serwisie. Jak podaje RMF FM, w zakładzie, w którym doszło do eksplozji, miały być produkowane materiały wybuchowe.

Donald Trump zablokowany na TT i FB. Jacek Ozdoba: to absolutny skandal

Bieruń. Eksplozja w zakładzie produkującym materiały wybuchowe. Ofiara

Informacje o eksplozji potwierdziły służby. Chwilę po godzinie 12:10 straż pożarna poinformowała o jednej ofierze śmiertelnej. To pracownik zakładu. Jedna osoba miała też trafić do szpitala.

d24y4h5

- Zdarzenie miało miejsce na placu spalań, gdzie następuje niszczenie półproduktów po materiałach wybuchowych - przekazał w rozmowie z RMF FM bryg. Szczepan Komorowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.

Na miejscu działa 15 jednostek straży pożarnej z Tychów oraz okolic. - Doszło do wybuchu, ale nie ma pożaru. Strażacy zabezpieczyli teren - dodał strażak z Tychów.

Bieruń. Eksplozja w zakładzie. Na miejscu prokurator

Inne informacje podaje policja. - Zgłoszenie o wybuchu na terenie zakładów Nitroerg Bieruń otrzymaliśmy około godziny 11:24. W wyniku tego wybuchu dwie osoby zostały poszkodowane - przekazała w rozmowie z Wirtualną Polską asp. szt. Katarzyna Skrzypczyk, oficer prasowa KPP w Bieruniu.

d24y4h5

- Na miejscu pracują odpowiednie służby. Swoje działania prowadzi prokurator oraz inspektor pracy - dodała policjantka z Bierunia.

Na nagraniu oraz zdjęciach z serwisu "Bieruń - sprawy z Twojego miasta" widać wozy strażackie, które dotarły na miejsce działań. W powietrzu widoczny jest także śmigłowiec należący do służb.

Firma Nitroerg S.A. jest producentem materiałów wybuchowych dla kopalń. Zakład podlega pod spółkę KGHM Polska Miedź.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24y4h5

Podziel się opinią

Share
d24y4h5
d24y4h5
Więcej tematów