Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Szpital ma nowoczesny tomograf. Szybsza i skuteczniejsza diagnostyka chorób serca

Lepsza diagnostyka przewlekłych chorób serca w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Wszystko za sprawą nowoczesnego tomografu komputerowego i badania kardiologicznego TK.
Share
Bielsko-Biała. Dzięki nowoczesnemu tomografowi szybciej wykryją chorobę.
Bielsko-Biała. Dzięki nowoczesnemu tomografowi szybciej wykryją chorobę.Źródło: UM Bielsko-Biała, Fot: Paweł Sowa
d4a43lu

Badanie jest całkowicie bezpłatne, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Aby z niego skorzystać, wystarczy mieć skierowanie z poradni specjalistycznej mającej kontrakt z NFZ.

Badanie kardiologiczne TK powinny wykonać osoby, u których pojawiły się niepokojące objawy - bóle w klatce piersiowej, szczególnie po wysiłku, bóle towarzyszące emocjom, wyjściu na zimne powietrze czy duszności powysiłkowe, na przykład podczas wchodzenia po schodach. Badanie to pozwala na ocenę stanu całego serca – jego budowy i funkcji, czyli wszystkich podstawowych parametrów kardiologicznych dotyczących zastawek, ścian mięśnia sercowego i siły skurczu. Badanie daje także możliwość oceny stanunaczyń wieńcowych odpowiedzialnych za większość zawałów serca.

Bielsko-Biała.Jak dostać się na badanie?

Skierowanie na badanie musi być wystawione przez lekarza specjalistę z poradni specjalistycznej mającej kontrakt z NFZ.

d4a43lu

Od 8 stycznia skierowania na większość świadczeń zdrowotnych, w tym badania tomografii komputerowej, są wystawiane elektroniczne. Warto jednak zwrócić uwagę, aby na skierowaniu na badanie kardiologiczne TK użyta była dokładnie taka nazwa świadczenia. Warto również poprosić lekarza o wydrukowanie skierowania z systemu i z takim wydrukiem zgłosić się do rejestracji Zakładu Diagnostyki Obrazowej w Bielskim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim przy ul. Wyspiańskiego 21.

Podczas rejestracji pacjent jest informowany o tym, jak przygotować się do badania. Do najważniejszych zaleceń należy wcześniejsza ocena poziomu kreatyniny w organizmie, bo badanie odbywa się z użyciem kontrastu, bycie na czczo i przyjęcie w dniu badania wszystkich leków, które pacjent powinien w tym dniu normalnie zażyć.

Apel do rządu Mateusza Morawieckiego. Warmińsko-mazurskie potrzebuje pomocy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a43lu

Podziel się opinią

Share
d4a43lu
d4a43lu
Więcej tematów