Trwa ładowanie...
d1jkiwk

Lech Wałęsa jest w szpitalu. Złamał nogę

Były prezydent Lech Wałęsa poinformował na swoim blogu na stronie Wykop.pl o wypadku, którego padł ofiarą - złamał prawą nogę. Poszkodowany trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie założono mu gips. Prezydent poślizgnął się, wychodząc z kościoła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa (Wykop.pl)
d1jkiwk

"O to i mnie się przytrafiło złamać nogę na prostej drodze nikt nie zna dnia i godziny" - napisał Wałęsa na blogu (pisownia oryginalna).

Po wypadku, były prezydent udał się do pracy w Europejskim Centrum Solidarności. Nie chciał jechać do lekarza, zmusiły go jednak do tego żona i córka.

- Złamanie na szczęście nie jest skomplikowane - powiedział zastępca dyrektora UCK Tomasz Stefaniak. Jeszcze dziś Wałęsa zostanie wypisany do domu.

d1jkiwk

- Prezydent kazał przekazać, że do wieczności jeszcze się nie wybiera - dodał Stefaniak.

Podczas pobytu w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym prezydent Wałęsa przejdzie standardowe badanie kardiologiczne. Wiadomo, że ma wszczepiony rozrusznik.

W tej samej placówce przebywa - na przymusowych badaniach - generał Czesław Kiszczak. Mają one wykazać, czy generał może brać udział w procesie odwoławczym ws. stanu wojennego.

Laureat Nagrody Nobla

Lech Wałęsa to polski polityk i działacz związkowy, opozycjonista w okresie PRL. Był współzałożycielem i pierwszym przewodniczącym "Solidarności". W latach 1990–1995 pełnił funkcję prezydenta. W 1983 roku został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla.

d1jkiwk

Zobacz również wideo: Lech Wałęsa zgolił wąsy

d1jkiwk

Podziel się opinią

Share

d1jkiwk

d1jkiwk
Więcej tematów