Trwa ładowanie...
d3gtu8a

Beskidy. Gotowi na zimę, przeglądy kolejek prawie zakończone

Dobiega końca sezon jesiennych przeglądów kolei linowych w Beskidach. Turyści wyjadą już na Czantorię w Ustroniu i na górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kończą się przeglądy kolejek w Beskidach.
Kończą się przeglądy kolejek w Beskidach. (PKL)
d3gtu8a

Do końca miesiąca zakończy się przegląd „kanap” na Skrzyczne i gondol na Halę Skrzyczeńską w Szczyrku. Na 5 grudnia planowane jest natomiast uruchomienie wyciągu gondolowego na Szyndzielnię w Bielsku-Białej.

Bielsko-Bialski Ośrodek Rekreacyjno-Narciarski poinformował, że kanapami na Dębowiec w Bielsku-Białej wjechać będzie można dopiero po inauguracji sezonu narciarskiego. Na razie nie działa też wyciąg kanapowy na Mosorny Groń w Zawoi.

Przeglądy techniczne kolejek linowych należących do Polskich Kolei Linowych odbywają się dwa razy w roku, przed sezonem letnim i zimowym. - Bezpieczeństwo przewiezienia turystów na górskie szczyty zawsze jest dla nas priorytetem, dlatego cyklicznie przeprowadzamy niezbędne prace konserwacyjne, podczas których koleje są czasowo niedostępne dla klientów – mówił Daniel Pitrus, prezes zarządu Polskich Kolei Linowych.

d3gtu8a

Podczas przeglądów technicznych brygady remontowe sprawdzały stan części ruchomych, gondoli lub krzesełek i kanap, a także łożysk, podpór i lin nośnych.

Strajk kobiet. Antyterroryści z BOA działali nielegalnie? Ekspert nie ma złudzeń

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gtu8a

Podziel się opinią

Share
d3gtu8a
d3gtu8a
Więcej tematów