Trwa ładowanie...

Śląsk: PiS zdobył "bastion" PO dzięki radnemu Koalicji Obywatelskiej. "Zdrajca", "sprzedawczyk"

PiS po raz pierwszy od 17 lat może zarządzać województwem śląskim. Deklarację programową dla Śląska udało się podpisać dzięki radnemu Wojciechowi Kałuży, który w wyborach do sejmiku starował z list Koalicji Obywatelskiej. "Goń, go", "sprzedawczyk", "zdrajca" - brzmiały dzisiaj okrzyki padające pod adresem radnego Wojciecha Kałuży na pierwszej sesji Sejmiku.

Śląsk: PiS zdobył "bastion" PO dzięki radnemu Koalicji Obywatelskiej. "Zdrajca", "sprzedawczyk"Źródło: PAP/EPA
d49idhf
d49idhf

PiS przejmuje „bastion” Platformy Obywatelskiej na Śląsku

„Wczoraj wieczorem została podpisana deklaracja programowa dla Śląska. Dzięki niej, po 17 latach prawica zyskuje realną szansę na wzięcie odpowiedzialności za zarządzanie województwem śląskim. Za godzinę zaczynamy w Katowicach obrady Sejmiku. Trzymajcie kciuki za Śląsk!” – napisał dzisiaj rano na Twitterze Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

„Prawo i Sprawiedliwość zyskało większość w sejmiku województwa śląskiego. Do Porozumienia programowego prawicy dołączył radny Wojciech Kałuża” – informował dzisiaj Dworczyk, cytowany przez PAP.

Wojciech Kałuża, w wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego, startował z list Koalicji Obywatelskiej (był „jedynką” na lokalnej liście). Jak poinformował dziennikarz Wirtualnej Polski, do wczoraj radny był również członkiem Nowoczesnej jednak w nocy przesłał swoją rezygnację.

"Goń, go", "sprzedawczyk", "zdrajca"

Jak oceniła w środę rano posłanka Monika Rosa, szefowa śląskiej Nowoczesnej, "wybrany z listy Koalicji Obywatelskiej radny Wojciech Kałuża, dołączając do porozumienia programowego prawicy, oszukał swoich wyborców".”(…) rekomendowany przez Nowoczesną ogłosił, że przechodzi dzisiaj do PiS-u. Podpisał kontrakt, który jest kontraktem w jedną stronę” – dodała posłanka, podaje PAP.

d49idhf

„Wszyscy czujemy się dzisiaj podle. Postawiliśmy na nie takiego człowieka. Koalicja Obywatelska i Nowoczesna postawiła na człowieka, który najprawdopodobniej, bo mamy jeszcze chwilę czasu, dał się skorumpować, czy za stanowisko, czy za, jak to w jednej z rozmów powiedział, ustawienie swojego życia finansowego do końca” - ocenił sekretarz generalny Nowoczesnej , Adam Szłapka.

Dzisiaj rano w Katowicach rozpoczęła się pierwsza sesja Sejmiku Województwa Śląskiego. Podczas wręczania zaświadczeń o wyborze, radni Koalicji Obywatelskiej „wybuczeli” Wojciecha Kałużę. "Goń, go", "sprzedawczyk", "zdrajca" - brzmiały okrzyki padające pod jego adresem. Jednocześnie głośnymi oklaskami powitali go radni PiS, a także inni przedstawiciele tego ugrupowania, m.in. wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski i minister sportu Witold Bańka oraz liczni parlamentarzyści – podaje PAP.

d49idhf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49idhf
Więcej tematów