Trwa ładowanie...
d3r59kr

Śląsk. Ministerstwo Zdrowia reaguje, będzie kontrola SOR

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko zwróciła się do Wojewody Śląskiego o przeprowadzenie kontroli szpitalnych oddziałów ratunkowych w województwie śląskim. To odpowiedź resortu na ostatnie doniesienia medialne o stanie SOR. Chodzi m.in. o śmierć 39-letniego pacjenta, który czekał na pomoc lekarską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie kontrola SOR
Będzie kontrola SOR (PAP)
d3r59kr

Warto podkreślić, że śląski Oddział Wojewódzki NFZ prowadzi aktualnie działania kontrole w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu, Szpitalu Powiatowym w Zawierciu, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu oraz Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej.

To właśnie w tych miejscach doszło do licznych nieprawidłowości, które zostały nagłośnione przez media. W sosnowieckim szpitalu zmarł 39-latek,który czekał na lekarza w izbie przyjęć. Z kolei w Zawierciudo szpitala trafiła ciężarna kobieta, która doznała urazu. Rodzina oskarża personel placówki o narażanie dziewczyny na utratę życia. W Bytomiu 87-latka miała spędzić noc na szpitalnej podłodze, a w Dąbrowie Górniczejdoszło do awantury - zemdlała kobieta, ratownik nie zareagował.

Jak czytamy w komunikacie resortu, "sprawdzane są między innymi organizacja i sposób udzielania świadczeń zdrowotnych oraz ich dostępność". "Kontroli podlegają również kwestie dotyczące personelu medycznego, między innymi czy szpital zatrudnia odpowiednią, zgodną z kontraktem liczbę lekarzy i pielęgniarek. Sprawdzany jest także czas pracy personelu oraz prowadzenie dokumentacji medycznej" - informuje Ministerstwo Zdrowia.

d3r59kr

Zobacz także: Skarpety od proboszcza. Tak ksiądz chce zebrać fundusze na remont kościoła

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3r59kr

Podziel się opinią

Share

d3r59kr

d3r59kr
Więcej tematów