Trwa ładowanie...

Śląsk. Ministerstwo Zdrowia reaguje, będzie kontrola SOR

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko zwróciła się do Wojewody Śląskiego o przeprowadzenie kontroli szpitalnych oddziałów ratunkowych w województwie śląskim. To odpowiedź resortu na ostatnie doniesienia medialne o stanie SOR. Chodzi m.in. o śmierć 39-letniego pacjenta, który czekał na pomoc lekarską.

Share
Śląsk. Ministerstwo Zdrowia reaguje, będzie kontrola SOR
Źródło: PAP
d4kcl67

Warto podkreślić, że śląski Oddział Wojewódzki NFZ prowadzi aktualnie działania kontrole w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu, Szpitalu Powiatowym w Zawierciu, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu oraz Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej.

To właśnie w tych miejscach doszło do licznych nieprawidłowości, które zostały nagłośnione przez media. W sosnowieckim szpitalu zmarł 39-latek,który czekał na lekarza w izbie przyjęć. Z kolei w Zawierciudo szpitala trafiła ciężarna kobieta, która doznała urazu. Rodzina oskarża personel placówki o narażanie dziewczyny na utratę życia. W Bytomiu 87-latka miała spędzić noc na szpitalnej podłodze, a w Dąbrowie Górniczejdoszło do awantury - zemdlała kobieta, ratownik nie zareagował.

d4kcl67

Jak czytamy w komunikacie resortu, "sprawdzane są między innymi organizacja i sposób udzielania świadczeń zdrowotnych oraz ich dostępność". "Kontroli podlegają również kwestie dotyczące personelu medycznego, między innymi czy szpital zatrudnia odpowiednią, zgodną z kontraktem liczbę lekarzy i pielęgniarek. Sprawdzany jest także czas pracy personelu oraz prowadzenie dokumentacji medycznej" - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz także: Skarpety od proboszcza. Tak ksiądz chce zebrać fundusze na remont kościoła

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kcl67

Podziel się opinią

Share
d4kcl67
d4kcl67
Więcej tematów