Trwa ładowanie...

Dąbrowa Górnicza. Szokujące wideo z SOR. Kobieta mdleje, ratownik odchodzi

Awantura na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Dąbrowie Górniczej. Kobieta po oczekiwaniu na pomoc lekarza zemdlała, a obserwujący kłótnię ratownik oddalił się. Jeden z pacjentów nagrał wszystko komórką. Sprawę skomentowały władze szpitala.

Share
Dąbrowa Górnicza. Szokujące wideo z SOR. Kobieta mdleje, ratownik odchodzi
Źródło: Youtube.com
d46uoej

W sieci krąży film z SOR-u z Dąbrowy Górniczej. Jak opisuje autor nagrania, do szpitala trafiła młoda kobieta, która miała zwijać się z bólu. Po upływie kilkudziesięciu minut pozostali pacjenci zaczynają zwracać uwagę personelowi, by zareagował. Wzburzonej kłótni przysłuchuje się ratownik, który próbuje dyskutować ze zgromadzonymi osobami.

Nagle kobieta mdleje, co wywołuje poruszenie na szpitalnym korytarzu. Niektórzy internauci wskazują na to, że ratownik zamiast udzielić pomocy, oddala się.

d46uoej

- Od czego on jest? - słychać krzyki na nagraniu. Dopiero po tym ratownik podchodzi do kobiety.

Jest reakcja

Do sprawy odniósł się Zbigniew Podraza, który jest dyrektorem Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej.

– Muszę znać sytuację do końca, aby to ocenić. SOR-y mają problemy. Wielu pacjentów przychodzi z niewielkimi dolegliwościami – co odbywa się kosztem pacjentów ciężko chorych – to problem ogólnopolski. A ten przypadek jak każdy wymaga indywidualnego rozpatrzenia – cytuje dyrektora lokalna telewizja TVS.

d46uoej

Szokujące wideo skomentował również prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak, który podkreśla, że źródłem problemów ZCO jest model zarządzania reprezentowany przez wcześniejszego dyrektora, Zbigniewa Grzywnowicza.

Co więcej, prezydent Dąbrowy Górniczej podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na nowego dyrektora szpitala. Z kolei radni poparli uchwałę przyznającą szpitalowi 10 milionów złotych.

Zobacz także: Jaki składa deklarację ws. debaty po angielsku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: dabrowagornicza.naszemiasto.pl/TVS

d46uoej

Podziel się opinią

Share
d46uoej
d46uoej
Więcej tematów