Trwa ładowanie...
bloki
SB
17-04-2024 10:14

Skandal w Zamościu. W nowych blokach nie ma gazu i ciepłej wody

W Zamościu powstały nowe bloki, które nie zostały przyłączone do gazu, pomimo planów. Mieszkańcy nie mają dostępu do ciepłej wody, ani nie mają jak ogrzewać mieszkań. - To skandal na całą Polskę - mówią oburzeni mieszkańcy.

Skandal w Zamościu. W nowych blokach nie ma gazu i ciepłej wody/ zdj. ilustracyjne Skandal w Zamościu. W nowych blokach nie ma gazu i ciepłej wody/ zdj. ilustracyjne Źródło: East News, fot: Hubert Hardy/REPORTER
dhatq71
dhatq71

Deweloper, który zainwestował w budowę dwóch bloków mieszkalnych w Zamościu, zgłosił zakończenie prac budowlanych. W odpowiedzi na to, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Zamościu wydał pozwolenie na użytkowanie tych budynków. Problem jednak polega na tym, że nie zadbano o podłączenie budynków do sieci gazowej.

- To skandal na całą Polskę! - wyrażają swoje oburzenie nabywcy mieszkań zlokalizowanych przy ulicy Królowej Jadwigi. Bez dostępu do gazu, mieszkańcy nie mają możliwości korzystania z ciepłej wody ani ogrzewania. Sprawą zainteresowała się prokuratura, przekazał portal kronikatygodnia.pl.

Dodatkowo, na terenie osiedla mają nie działać windy, ma brakować kontenerów na odpady, a oświetlenie na parkingu jest włączone nieregularnie. Najważniejszym problemem jest jednak brak gazu. Nie ma go w żadnym z ponad 100 mieszkań, mimo że w projekcie budynków przewidziano nie tylko kuchenki gazowe, ale również ogrzewanie i podgrzewanie wody zasilane gazem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

20 lat Polski w Unii Europejskiej. Bilans zysków i strat

Kto wydał pozwolenie na użytkowanie?

O zaistniałej sytuacji został powiadomiony Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Zamościu. Kontrola wykazała, że pozwolenie na użytkowanie zostało wydane, mimo że nie doprowadzono do budynków gazu.

dhatq71

Dlaczego deweloper otrzymał pozwolenie na użytkowanie bloków, mimo braku instalacji gazowej? To próbuje wyjaśnić prokuratura. Chodzi m.in. o wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego, czyli szefa Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Zamościu przez pracownika inspektoratu.

Winny deweloper i nadzór budowlany

Mieszkańcy obwiniają zarówno dewelopera, jak i nadzór budowlany. Deweloper jest oskarżany o niezakończenie projektu, podczas gdy nadzór budowlany jest krytykowany za wydanie pozwolenia na użytkowanie budynków, pomimo stwierdzonych nieprawidłowości.

Adam Majkut, deweloper, który wybudował wspomniane bloki zapewnia, że choć wybudował wiele bloków w Zamościu, to jest to pierwszy raz, kiedy znalazł się w takiej sytuacji. Przyznaje, że zaniedbał zawarcie umowy z Polską Spółką Gazownictwa. Wszystkie przyłącza w mieszkaniach są gotowe, pozostaje tylko podłączenie do głównej magistrali gazowej przy ul. Królowej Jadwigi, zapewnia.

Według Majkuta, pozwolenie na budowę nie obejmowało instalacji gazowej, dlatego mógł występować do nadzoru budowlanego z wnioskiem o zakończenie budowy, przekazał portal kronikatygodnia.pl.

dhatq71

Jarosław Rosołek, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Zamościu, informuje, że śledczy powinni zakończyć postępowanie sprawdzające jeszcze w tym miesiącu.

Czytaj także:

Źródło: kronikatygodnia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dhatq71
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhatq71
Więcej tematów