Trwa ładowanie...

Skandal na rosyjskim przyjęciu. "Moralna degradacja dyplomacji"

Ukraińskie media piszą o skandalu na przyjęciu, które wydała Federacja Rosyjska. Uroczystą kolację zorganizowała z okazji przejęcia przewodnictwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Skandal na rosyjskim przyjęciu. "Moralna degradacja dyplomacji"Skandal na rosyjskim przyjęciu. "Moralna degradacja dyplomacji"Źródło: Pexels
dzy0a3d
dzy0a3d

Po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, na którym omawiano rosyjski atak rakietowy na Szpital Dziecięcy Ochmatdyt, Federacja Rosyjska wydała przyjęcie z okazji swojej prezydencji w Radzie Bezpieczeństwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Brawurowe uderzenie z zaskoczenia. Rosjanie aż skakali do rzeki

Media ukraińskie rozpisują się na temat skandalu, na którym doszło podczas spotkania. W menu kolacji daniem głównym był "kotlet po kijowsku z puree ziemniaczanym".

dzy0a3d

- Moralna degradacja rosyjskiej dyplomacji jest oczywista - komentuje Serhij Kysłyca ambasador Ukrainy przy ONZ w rozmowie z ukraińską agencją Ukrinform.

"Poziom toksyczności w siedzibie ONZ wzrośnie"

Według niego inni dyplomaci wprost przyznają, że konieczność utrzymywania służbowych relacji z rosyjskim przedstawicielem w ONZ, "staje się nie do zniesienia". - W przyszłym tygodniu do Nowego Jorku przyjedzie także Siergiej Ławrow, więc poziom toksyczności w siedzibie ONZ jeszcze bardziej wzrośnie - ocenił. - Dobrze, że nie pozwalają mu swobodnie przemieszczać się poza promień ustalony przez władze USA - dodał.

Zwrócił uwagę także, że kolacja wydana przez Wasilija Niebienzja stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ została opłacona krwią. - Nie rozumiem, jak można uścisnąć jego dłoń i przyjąć zaproszenie na kolację opłaconą krwią - stwierdził.

dzy0a3d

1 lipca po raz pierwszy od kwietnia 2023 roku Rosja objęła miesięczne przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow będzie przewodniczył debatom Rady Bezpieczeństwa ONZ w dniach 16 i 17 lipca.

Instytut Badań nad Wojną (ISW) przypomina, że w kwietniu 2023 r. Rosja wykorzystała swoje przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ do rozpowszechniania narracji, mających na celu odsunięcie odpowiedzialności za dobrze udokumentowane naruszenia prawa międzynarodowego przez Rosję popełnione na Ukrainie.

dzy0a3d

Źródło: Ukrinform

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dzy0a3d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dzy0a3d
Więcej tematów